1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Jaký dárek potěší děti předškolního věku?

Redakční výběr

Vánoce se kvapem blíží a vy ještě nemáte vybraný dárek pro vašeho předškoláka? Nevadí. Na následujících řádcích vám dáme užitečné rady a tipy na dárky, které si vaše ratolesti zkrátka zamilují. Čtěte a inspirujte se s námi!

S jakými dárky pro předškoláka nešlápnete vedle?

Existuje několik kategorií hraček, které nadchnout všechny děti předškolního věku bez výjimky. Patří mezi ně oblíbené stavebnice nejrůznějšího typu. Může se jednat o známé Lego, ale také Merkur či tolik oblíbenou magnetickou skládačku. Výhodou je, že tyto stavebnice podporují dětskou kreativitu i jemnou motoriku a dítě si tak hrou trénuje obě mozkové hemisféry. Děti předškolního věku dále nepohrdnou kvalitní kuličkodráhou. Určitě nešlápnete vedle ani s velkým bublifukem či s foukacími fixy. Vhodné jsou pak i hudební nástroje, které baví i dospělé. Pro děti se často kupují tzv. Orffovy nástroje. Jejich součástí bývá bubínek, xylofon či metalofon, triangl, tamburína, různě ozvučená dřívka a v neposlední řadě také činely. Dětem můžete pořídit hudební nástroje menších velikostí a sobě pak ty rozměrnější. Díky tomu si můžete společně s dítětem zahrát a užijete si tak spoustu legrace.                

Co vše před nákupem dárku pro dítě předškolního věku zohlednit?

Ať už jste rodič, kamarád nebo příbuzný, bude dobré, když si před nákupem dárku pro předškoláka uděláte malý průzkum. Je totiž potřeba zjistit, co dítě baví a čemu naopak nevěnuje žádnou pozornost. Dále je dobré domluvit se s rodiči dítěte na tom, v jaké cenové relaci jejich předškolákovi dárek pořídit, popř. kolik dárků je žádoucích. Samozřejmě se vás tato rada netýká, pokud vybíráte dárek jako rodič. Rodiče si totiž často stěžují na to, že jsou jejich děti zahlcovány dárky, kterých si pak tolik neváží a nevěnují jim dostatečnou pozornost. Tohoto se dopouští často prarodiče, kteří chtějí dětem dopřát jen to nejlepší, nakoupí jim hromadu dárků a paradoxně to má opačný efekt. Děti hračky rychle omrzí a vyžadují stále další, co by je zase jen na chvíli pobavily. Výzkumy v posledních letech jasně dokazují, že dětem stačí menší počet hraček, ke kterým si však vytvoří pouto a jen tak je pak neomrzí.     

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články