4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Vyplatí se nákup repasované výpočetní techniky?

Redakční výběr

Poslední modely elektroniky jsou na krátkou dobu ohromujícím vrcholem technologie. Pak se ale na scéně objeví nový, pokročilejší model, pak další… však to znáte. 

Jestliže chcete držet krok s posledním vývojem a zároveň neutrácet přemrštěné částky, nabízí se nákup repasované elektroniky. O co vlastně jde a jaké jsou výhody a nevýhody takového nákupu?

Co se skrývá pod pojmem repasovaná elektronika?

Tento termín se obecně používá k označení produktu, který byl vrácen, zkontrolován, v případě potřeby opraven a poté znovu prodán. V případě renovovaných počítačů a mobilních zařízení má také vymazaná data a je navrácen do továrního nastavení. 

Obsah obrázku text, přenosný počítač, interiér, počítač

Popis byl vytvořen automaticky

Většinou se jedná o zboží, které bylo prodejci vráceno v zákonné lhůtě, některé modely pocházejí z předváděcích akcí nebo ukončených leasingů. Důležité je, že i na repasovanou elektroniku se vztahuje záruka, standardně se jedná o dobu 12 měsíců. 

Největší nabídka je na poli repasovaných počítačů, notebooků a mobilních telefonů, ale oblíbené jsou také repasované televize, tiskárny a další zboží.

Výhody a nevýhody nákupu repasovaných produktů

Možná vám pojem repasovaný počítač zní podobně jako počítač z druhé ruky nebo bazaru. Pravdou ale je, že většina takového zboží prochází větší kontrolou než ostatní elektronika, která, jakmile je nahrazena novějším produktem, zůstane měsíce ležet na prodejně, a když o ni někdo projeví zájem, co nejrychleji se vyexpeduje. 

Když si koupíte repasovaný notebook, můžete si být jisti, že vaše zboží bylo důkladně zkontrolováno nejen při výrobě, ale i po ní, že bylo pečlivě otestováno, diagnostikováno a opraveno. Repas se navíc nedělá z každého zboží, u levnějších modelových řad výrobce se tento proces nevyplatí. 

Obsah obrázku text, elektronika, počítač

Popis byl vytvořen automaticky

Pokud kupujete repasovaný herní notebook, máte jistotu, že jde o kvalitní produkt s moderní technologií. Repasovaná výpočetní technika je pro podniky a spotřebitele dobrým způsobem, jak získat nové technologie za dobrou cenu, protože její pořizovací cena bývá v průměru o 50 procent nižší než cena nových počítačů, navíc jde i o ekologické řešení.

Největší nevýhodou nákupu renovovaného počítače či jiného produktu je fakt, že zkrátka není nový. Může mít drobné kosmetické vady, například škrábance. Pokud byly produkty už používány, jejich baterie mohou postupem času ztratit schopnost udržet plné nabití.

Vyplatí se nákup? Ve většině případů ano

I když existují určitá rizika, pokud jde o nákup renovované elektroniky, není důvod ji zcela zavrhnout. Nákup repasovaného počítače, mobilu, tiskárny či televize vám přinese kvalitní produkt za nízkou cenu. 

Jako u všech ostatních nákupů dbejte na to, abyste nakupovali přímo u výrobce nebo ověřeného prodejce repasované výpočetní techniky. Budete tak mít jistotu, že se k případným problémům postaví čelem.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články