1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Do zahraničí se lze pojistit navzdory probíhající pandemii koronaviru, počítejte však s omezeními!

Redakční výběr

Kdo se v dohledné době chystá do zahraničí, ať už na vytouženou dovolenou nebo za prací, neměl by zapomínat na uzavření cestovního pojištění. Jeho význam pandemie onemocnění COVID 19 nesnížila, stále se jedná o nezbytný doplněk, který může cestovatele ochránit před nečekanými výdaji a lékařskou péči a s ní souvisejícími službami. Na druhou stranu je dobré vědět, že nyní pojišťovny nabízí produkty za specifických podmínek. Co byste měli vědět, než se pojistku rozhodnete sjednat?

Volba destinace hraje klíčovou roli

V minulosti si zájemce o cestovní pojištění jednoduše vybral destinaci, podepsal smlouvu a vyrazil. Nyní je uzavírání pojistky o něco komplikovanější – klíčovou roli hraje způsob vnímání dané země příslušným správním orgánem. Rozhodnete-li se vycestovat do země, kterou ministerstvo zahraničí nedoporučuje a hodnotí jako rizikovou, nepočítejte s úhradou jakýchkoliv nákladů, jež mohou nastat v souvislosti s pandemií.

Pokud je vaší cílovou zastávkou země, kterou ministerstvo označuje jako bezpečnou, můžete si sjednat pojištění do zahraničí s COVID – za předpokladu dodržení místních pravidel pro vstup do konkrétní oblasti pojišťovny plnění z léčebných výloh poskytují. Ovšem s tím, že deklarují pouze proplacení nákladů za lékařská ošetření a další zdravotní péči, nikoliv za stravu a ubytování během nařízené karantény.

Bezpečné uzavření pojistné smlouvy bez fyzického kontaktu

S návštěvou pobočky si zájemci o pojištění do zahraničí nemusí lámat hlavu. Online cestovní pojištění mohou uzavřít kdekoliv z libovolného zařízení s přístupem k internetu. K základnímu balíčku si lze i nyní sjednat doplňková pojištění – například pojištění odpovědnosti nebo připojištění pro adrenalinové či extrémní sporty. Co však z nabídek pojišťoven dočasně vypadlo, je pojištění storna zájezdu.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články