1.5 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Jak se připravit na video pohovor?

Redakční výběr

Koronavirová krize zahýbala s trhem práce v mnoha ohledech. Jedním z nich může být i přijímací řízení, při němž některé firmy sahají po video pohovoru. Je to rychlejší a v této době i bezpečnější. Možná se to týká i vás a tak hledáte nějaké rady, jak se na tento způsob pohovoru připravit. Pokud ano, jste tady správně, říká paní ing. Ludmila Šťastná ze společnosti 123jobs Media s.r.o. .

Štěstí přeje připraveným

Zkuste k video pohovoru přistupovat jako k normálnímu pohovoru tváří v tvář. Hodně vám pomůže si svoje odpovědi předem připravit. Můžete si zkusit i absolvovat video pohovor nanečisto se svými známými nebo rodinnými příslušníky. Pokud se do pohovoru nanečisto opravdu pustíte, oblékněte se do oblečení, které byste si na sebe poté chtěli vzít a zeptejte se svých známých, zda je podle nich vhodné. Zároveň rovnou vyzkoušejte, kde bude nejlepší video hovor provést a jak nastavit osvětlení, zvuk a pozadí, které za vámi bude kamera snímat. Může se to zdát jako nevýznamné technické záležitosti, ale jako u jiných setkání, i výsledek video pohovoru hodně závisí na tom, jaký dokážete na zaměstnavatele udělat první dojem.

Zkontrolujte techniku

Pokud na pohovor budete používat notebook nebo tablet, ujistěte se, že je máte dostatečně nabité, nebo zapojené do zásuvky. Smartphone a další zařízení s malou obrazovkou pro video pohovory nejsou vhodné. Dalším základním předpokladem k hladkému průběhu video pohovoru je dostatečně silné internetové připojení. Pro jistotu ho ještě zkontrolujte 10 až 15 minut před samotným pohovorem. Najděte si vhodnou vzdálenost od kamery, pokud byste byli příliš daleko nebo příliš blízko, mohlo by to vypadat nelichotivě. Špatné osvětlení nebo problémy se zapnutím zvuku a videa ukazují na vaši nepřipravenost. Pozor si dejte také na to, abyste byli připraveni na video pohovor s mírným předstihem.

Odstraňte cokoliv, co by vás rozptylovalo

Počítače i tablety bývají často hodně citlivé na zvuky v místnosti. Snažte se tedy vybrat co nejtišší místnost a omezit hlasité zvuky v okolí, jako je hudba nebo křik hrajících si dětí. Je také vhodné si po dobu pohovoru ztišit zvonění a notifikace na telefonu. To, že bude prostor snímaný kamerou zařízení za vámi uklizený, je snad samozřejmost.

Soustřeďte se

Je důležité v průběhu pohovoru udržovat oční kontakt. To znamená, že musíte hledět do kamery a ne na svůj obraz. Pamatujte, že i zde je potřeba si hlídat správné držení těla a gesta. Pokud budete mít slabší internetové připojení, může se stát, že budou vaše gesta opožděná. V takovém případě je lepší gestikulaci omezit a mít spíše ruce složené v klíně.

On-line nabídky práce hledejte na oblíbených pracovních portálech personalistka.cz a 123jobs.cz

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články