1.5 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Kteří odborníci jsou teď v IT nejžádanější?

Redakční výběr

Poptávka po IT specialistech neklesá, rostou i výdělky v oboru. Jaké specialisty v IT firmy hledají a komu jsou připraveny zaplatit nejvíce v současné době?

Kteří odborníci v IT jsou nejvíce žádaní?

V oboru IT jsou aktuálně nejžádanější zkušení kandidáti na vývojářské pozice, jako jsou: Java Developer / Senior Java Developer, Python Developer, C # Developer, React / Angular Developer. Jsou to především specialisté, kteří podporují firmy v rámci tvorby online aplikací a platforem. Kromě toho lze pozorovat vysokou poptávku v oblasti kybernetické bezpečnosti. Velká poptávka je také po cloudových rolích prováděných inženýry DevOps, a to kvůli stále většímu počtu řešení, která jsou přenášena do cloudu a potřebují v tomto ohledu podporu. Rovněž je velký zájem o pracovníky na pozice IT analytik, Test analytik a byznys analytik.

Byznys analytik, test analytik a IT analytik

Podívejme se na pozici byznys analytik. Mezi nejlepší byznys analytiky se řadí lidé, kteří dříve pracovali jako IT specialisté. Člověk, který se zabýval programováním, algoritmy, sítěmi, lépe pochopí, co jim programátoři říkají. Když uplyne mnoho let a technologie se vyvine rychle, IT analytik, přestože nezná všechny programovací jazyky, programovací prostředí a multiplikační nástroje podporující vývoj systémů, dokáže pochopit koncepty, které se za nimi skrývají. Při shromažďování požadavků si dokáže představit, co vývojář potřebuje k práci. Kdysi se sám programoval. Může také mluvit s programátory, aby přeložili obchodní řeči.

Další žádanou profesí je Test analytik.Technické testování je v současné době na vzestupu, přestože se nejedná o automatizaci. Oba pojmy jsou často zaměňovány, protože technické dovednosti jsou v obou případech zásadní. S tím souvisí i žádaná pozice IT analytik. Máte-li zájem o některou z pozic, pak je společnost TIP IT Solutions skvělým prostředníkem.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články