4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Nůžkové stany

Redakční výběr

Jak ohlásil premiér Matovič Slovensko se připravuje na třetí testovací kolo. Na prvním testování které probíhalo během víkendu od soboty 31. října do neděle 1.listopadu se zúčastnilo téměř 3,6 milionu obyvatel. Celoplošné testování na koronavirus bylo dobrovolné, ale tím kteří se na testování nezúčastnili nastolil premiér tvrdá opatření. Zákaz vycházení bez negativního testu a pokuty šplhající se přes 1000 € byly přece jen jistý způsob nátlaku.

Samosprávy se tak museli připravit v souladu s pokyny Ozbrojených sil SR na celoplošné testování, větší objekty se staly odběrovými místy jako fotbalové stadiony, kulturní domy nebo nemocnice. Přestože už před centry zdravotní péče a nemocnicemi vítají pacientů vstupní stany které sloužily jako jeden z nástrojů bezpečnosti pacientů a zabraňovaly šíření nákazy COVID19, začal stoupat enormní zájem o nůžkové stany. Stany sloužily k zastřešení odběrových míst.

A jak probíhalo samotné testování? Zdravotnický personál měl jednotlivě rozděleny úkony odběru. Jeden zdravotnický pracovník odebral biologickou vzorek a do nádobky s roztokem ponořil odběrovou tyčinku. Druhý pracovník nakapal tři kapky roztoku na testovací plochu a odevzdal ji vyhodnocovacímu pracovníkovi který ji označil identifikačním číslem. Po odebrání vzorku byl občan vyzván aby počkal na výsledek který proběhl cca do 30 minut. Výsledek testu byl zapsán na druhou stranu papíru. Následně byl výsledek testu zaznamenán vyhodnocovacím pracovníkům do certifikátu. Na základě identifikačního čísla byl občan vyzván aby předložil doklad totožnosti a identifikační číslo. Údaje z výsledku byly zaznamenány do zdravotnického certifikátu který byl předán testovanému občanovi v uzavřené obálce.

Nůžkové stany sloužili také jako čekárna. Dobrovolníci ale i místní podnikatelé přiložili ruku k dílu aby občanům zpříjemnili čekání na výsledek, mysleli opravdu na všechno, dokonce i na nepříznivé počasí.

Matovič byl s celkovou účastí víkendového testování velmi spokojen. Vyjádřil dík za účast a odpovědnost Slovenské občanům a také ocenil práci a snahu primátorů. Výsledky potvrdily, že infekčních bylo 1,06 procenta z nich. Situace se stále vyvíjí, doufáme však, že úplný Lockdown nebude potřebný. Názory a pandemie stále rozdělují společnost. Někteří nepovažují koronavirus za hrozbu, jiní však mají z nákazy obrovský strach. Specialisté se obávají, že toto období bude mít výrazný dopad na duševní zdraví jako je například pocit úzkosti, který může vyvolat i povinná karanténa.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články