1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Nejznámější druhy sushi, na kterých si můžete pochutnat v nejedné restauraci

Redakční výběr

Věděli jste, že sushi se poprvé ukázalo světu v 7. století? Tehdy se však nejednalo o kulinářskou pochoutku ani o gastronomický zázrak, za který je sushi považováno dnes. Tehdy to bylo jenom maso zakonzervované v rýži. Společně se však začali konzumovat až úplnou náhodou, což vedlo ke zjištění, že je to vlastně taková dobrota! Dnes si můžete sushi dopřát v nejedné restauraci po celém světě. To nejlepší však můžete ochutnat v Japonsku, což je místo, kde se pokrm z rýže, mořské řasy a syrové ryby stvořil. 

Pokud si dnes zajdete do sushi baru nebo sushi restaurace, zjistíte, že máte, z čeho vybírat. Nabídka je opravdu velmi široká a velice pestrá! Jestliže jste v takovém podniku ještě předtím nejedli, vyplatí se nejdříve okusit nejznámější druhy sushi, které jsou v nabídce. Jaké to jsou?

Maki sushi je naprostá klasika

Tím vůbec nejzákladnějším druhem sushi, který je také nejvíce oblíbený, je maki sushi. Jedná se o ony ikonické rolky, které jsou plněné ráží a uprosřed kterých se nachází kousek syrového lososa. Celá rolka je zabalená v mořské řase. Setkat se také můžete s vegetariánskou alternativou, kdy je místo ryby zelenina (nejčastěji avokádo). 

Nigiri sushi s rybou nahoře

Druhým velmi častým a taktéž poměrně známým druhem sushi je nigiri sushi, které se svou podobou od předcházejícího druhu trochu liší. Nigiri sushi je spíše kouskem rýže, na němž je položená syrová ryba. Na přípravu je tak tento druh sushi rozhodně daleko jednodušší, to se musí nechat!

Uramaki sushi je známý sushi experiment

Mezi oblíbenými druhy sushi najdeme také uramaki sushi, což je takový experiment ve světě sushi. Japonci jsou známí tím, že se sushi rozhodně neexperimentují, tudíž si můžete odvodit, že tento druh sushi nepochází z Japonska. Je to ryze americký, respektive kalifornský vynález, kterému se také jinak říká kalifornské sushi nebo obrácené sushi. Mluvíme o rolce z rýže, uvnitř které se skrývá mořská řasa.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články