1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Polovodičová krize si vybrala daň: Za 3. kvartál 2021 bylo prodáno méně chytrých telefonů, než za 3. kvartál 2020

Redakční výběr

Druhý kvartál letošního roku přinesl na trhu s chytrými telefony mnoho překvapení. Jedním z nich byl strmý růst prodejů smartphonů společnosti Xiaomi, která se stala světovou dvojkou a zároveň ji od prvenství dělilo jen pár milionů prodaných telefonů. 3. kvartál 2021 však opět zamíchal kartami.

Data za uplynulý kvartál odhalují, že celkem bylo prodáno o přibližně 11% zařízení méně, než tomu bylo v průběhu loňského roku za stejné sledované období. V číslech to znamená 327,3 milionu prodaných telefonů.

Dařilo se zejména společnosti Apple

První příčku obsadila společnost Samsung se 69,3 miliony prodaných chytrých telefonů a to i přesto, že ve 3. kvartálu 2020, prodala o 13,8% zařízení. Druhou nejúspěšnější společností, byl americký Apple s 46,5 miliony prodaných zařízení, který prodal o 6,9% zařízení více a to i přes omezenou nabídku chytrých telefonů z produktové řady iPhone 13. Třetí Xiaomi, které si brousilo zuby na prvenství, prodalo „jen 44 milionů telefonů, což představuje pokles na úrovni -5,8%.

Analytici, kteří přišli s těmito daty říkají, že polovodičová krize, která byla nejvypuklejší zejména v případě automobilového průmyslu, postupně zasahuje i další odvětví a výjimkou není ani mobilní průmysl.

Bude proto zajímavé sledovat, se bude vyvíjet trh do konce roku. Mnoho výrobců chytrých telefonů, zejména Xiaomi, představilo několik mobilních telefonů, například Redmi Note 11, které mají potenciál pohnout trhům a převážit misku vah v jejich prospěch. Rovněž se očekává, že i korejský Samsung vytáhne do konce roku nějaké eso z rukávu. Uvidíme však, jestli nevyskočí i nějaký jiný výrobce, který by změnil program, je však třeba dodat, že se to neočekává.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články