1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Rumy Zacapa. Seznamte se s kvalitou a skvělou chutí

Redakční výběr

Pokud patříte mezi milovníky rumů, pak dříve nebo později ochutnáte jeden z kvalitních rumů Zacapa a věřte nebo ne, ale určitě si to užijete. Vždyť také rum Ron Zacapa se jako jediný nachází v síni slávy karibských rumů. Pojďme se podívat trochu na historii a pak na jeden konkrétní rum, který si zaslouží pozornost.

Historie rumů Zacapa

Historie rumů Zacapa Centario začíná někdy od roku 1976, kdy byla ve stejnojmenném městě Zacapa, nacházejícím se na východě Guatemaly, založena destilerie.

Velkou předností jsou plantáže cukrové třtiny zhruba ve výšce okolo 350 metrů nad mořem na jihozápadě Guatemaly. Tím by mělo být zaručeno naprosto ideální mikroklima s optimální teplotou vzduchu a vhodnou půdou pro její pěstování. Pro rumy Zacapa se při destilaci nepoužívá melasa, jako je tomu u většiny rumů, ale Virgin sugar cane honey (med z panenské cukrové třtiny), který je získán jako primární produkt z cukrové třtiny. I toto je důvod, proč jsou tyto rumy tak výjimečné a delikátní.

Který rum Zacapa vyzkoušet

To je otázka. Rozhodně nešlápnete vedle s žádným z těchto kvalitních rumů, ale pokud by to měl být jeden z nich, doporučili bychom vám Ron Zacapa Centenario 23y, který má dokonale vyvážené chutě a pořád je ještě v docela dostupné cenové kategorie. Vzhledem k jeho kvalitám a chuti by se dalo říci, že se jedná o výhodnou koupi.

Ron Zacapa Centenario 23y – jaký je?

Opravdu lahodný a kvalitní rum Ron Zacapa Centenario 23y kombinuje rumy s celkovou dobou zrání 6 až 23 let. V jeho chuti a aroma objevíte nejdřív vůni meruněk, kokosu, vanilky a citrusových plodů. Celková chuť rumu Centenario je výrazně kořeněná s nádechem čokolády a tříslovin. Na závěr je cítit úžasný dlouhý, ale opravdu jemný ocásek a tento rum se tak vychutnává opravdu příjemně a na pohodu.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články