4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Čištění koberce zajistí, že bude vypadat jako nový po dlouhé roky!

Redakční výběr

Aby koberec vypadal i za několik let jako nový, je nutné o něj pravidelně pečovat a čas od času mu dopřát hloubkové čištění. Jak pečovat o koberec, aby nevybledly barvy a vlas zůstal krásně naježený?

Péče o koberce je nepostradatelná

Aby koberec vypadal po dlouhé roky jako nový, je nutné o něj pravidelně pečovat. Kdo by nechtěl mít zářivě čistý koberec s jemným naježeným vlasem po dlouhé roky? Dopřejte svému koberci pravidelnou péči a údržbu a on se vám odmění nádherným vzhledem a příjemnou vůní, která se bude linout celým interiérem!

Koberce jsou stále oblíbenou podlahovou krytinou. Není divu, když do interiéru přinesou originální design, zajistí pohodovou atmosféru a celý prostor zútulní. V porovnání s klasickou hladkou podlahou jsou ale o něco náročnější na údržbu. Pokud se vám zdá, že váš koberec už potřebuje oživit, nezoufejte. Jeho vyčištěním opět docílíte požadovaného vzhledu a hebkosti.

Pravidelné čištění koberce

O každou věc je nutné se postarat. To platí u koberce zrovna tak. Pravidelnou údržbou se rozumí pravidelné vysávání. Jedině tak zbavíte koberec prachu, hrubých nečistot a částečně i alergenů. Způsob čištění samozřejmě závisí i od materiálu koberce a pozornost byste měli věnovat i informacím na štítku nebo na obale. Nejnáročnější na čištění jsou koberce s vysokým vlasem, známé také pod názvem shaggy koberce.  Ty je třeba vysávat i několikrát týdně.

Hloubkové čištění koberců

Vysávání sice patří k pravidelné údržbě koberce, ale čas od času je nutné vyčistit koberec do hloubky tak, aby se z něj dostaly i hluboko usazené nečistoty, viry a bakterie, které se dostávají vlivem používání do ovzduší v místnosti.

Suché čištění koberce

Na suché čištění se obvykle používá suchá pěna nebo práškový prostředek. Po důkladném vysátí koberce se na jeho celou plochu nanese přípravek a nechá se působit podle návodu. Kromě kupovaných přípravků můžete na suché čištění použít i v domácnosti oblíbenou sodu bikarbónu.

Mokré čištění koberců svěřte do rukou profíkům

Mokré čištění v praxi znamená, že se koberec čistí vodou s čisticím prostředkem a kartáčem. Tuto metodu doporučujeme aplikovat minimálně jednou ročně. Pro mokré čištění koberce se používají speciální čisticí stroje a šetrné čisticí prostředky. Vlivem vysokého tlaku se do koberce pustí voda smíchaná se saponátem a následně je špinavá voda opět vysávána zpět do nádoby. Toto čištění je však časově a fyzicky velmi náročnou operací. Neinvestujte do drahých tepovačů. Raději se obraťte na naše specialisty, kteří vám pomohou vyčistit i velmi zašlý koberec od všech nečistot a skvrn. Výsledkem bude zářivý koberec, jako nový!

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články