1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Srovnání VPN VeePN x StrongVPN: Která je lepší?

Redakční výběr

Kterou z těchto VPN vybrat: VeePN, nebo StrongVPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, obodovali je a skóre je 8,6/10 : 5,8/10.

Rychlost stahování a nahrávání VeePN proti StrongVPN, kdo lépe sviští?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje VeePN a Strong VPN.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 77 Mb/s, u druhé 28 Mb/s. VeePN se projevila o 49 Mb/s rychlejší v porovnání s Strong VPN.

Zjišťovali jsme také upload, u VeePN činil 87 Mb/s. Strong VPN dosáhla hodnoty 1 Mb/s, kvůli tomu je o 86 Mb/s pomalejší.

Zjišťovali jsme také průměrnou rychlost odezvy, u první VPN byla 12 ms. Konkurenční StrongVPN jsme naměřili v průměru 34 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže VeePN byla o 22 ms lepší.

Skóre recenze VeePN proti StrongVPN činí 7 /10 – 3/10.

Podaří se VeePN obejít geolock Netflixu?

Pro odblokování zahraničního Netflixu je zásadní dostatečná rychlost stahování, VeePN tuto celkem důležitou funkci zvládne. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, StrongVPN cizojazyčný Netflix odblokovat nezvládne.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž Strong VPN takovou funkci zvládá. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí má.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a blokování trackerů. Taková VeePN zahrnuje ochranu před odhalením DNS a StrongVPN pro příklad poskytuje whitelist.

Skóre v sekci funkce tak je 10 /10 vs. 5/10.

Jak je na tom VeePN v nabídce zemí a serverů?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, VeePN má v nabídce 2 500 serverů. V nabídce Strong VPN jsme napočítali celkem 950 serverů. První z dua tak má o 1550 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u StrongVPN dosahuje počtu 30. Druhá VPN má 56, čili o 26 víc. V tomto srovnání tedy vítězí .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých VeePN dokáže 10. Strong VPN v jeden moment připojí 12 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy podporuje VeePN a jaké zvládá StrongVPN?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, VeePN umí Android OS a připojí zařízení s iOS. Druhá VPN ze srovnání StrongVPN iPhone iOS připojí, přístroje s Androidem umí bez problémů pokrýt.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. VeePN sídlí v Panamě. Sídlo druhé srovnávané VPN je v USA.

Appka VeePN není v češtině, StrongVPN česky taky lokalizována není.

Ve známkování platforem dosáhla VeePN výsledku 10/10 a StrongVPN si vysloužila hodnocení 9/10.

Předplatné VeePN x Strong VPN

Strong VPN lze objednat již za 90 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít již od 41 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 6/10 pro první ze srovnávaných služeb a 4 /10 pro srovnávanou VPN.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články