1.5 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Teče vám do bytu od sousedů voda a nejsou doma? Pomůže zámečník!

Redakční výběr

Co dělat, když vám od sousedů prosakuje voda a oni jsou zrovna na dovolené? Jedinou možností, jak nepřijít ještě k větší újmě na majetku a jak u sousedů vypnout hlavní uzávěr vody, je zavolat zámečníka.

Prasklé trubky mohou nadělat spoustu škod

Přišli jste do svého bytu a slyšíte kapat vodu. Podíváte se na strop a vidíte, jak vám v koupelně prosakuje voda. U sousedů zřejmě vytekla pračka nebo praskla trubka. Ze všeho nejdříve jdete zazvonit, ale nikdo neotevírá. Posléze se dozvíte, že jsou sousedi na několikatýdenní dovolené a nikdo nemá od jejich bytu klíče. Co teď?

Nafoťte si škodu a zavolejte zámečníka

Ze všeho nejdříve se musíte dostat k hlavnímu uzávěru vody. Pro tyto účely se musíte dostat do bytu. Domluvte se s majiteli, že byt necháte otevřít za pomoci asistence Policie České republiky a Pražského zámečníka. Náš tým zámečníků má s takovými situacemi mnohaleté zkušenosti a přesně vědí, jak v dané situaci postupovat. Poté si škody na svém majetku podrobně nafoťte pro plnění pojistné události nebo pro pozdější vyrovnání s majiteli.

Škodu si nechte opravit od specializované firmy nebo od souseda

Ačkoliv si to nikdo nepřál, viníkem za vaší poškozenou domácnost je soused. Ten má povinnost uvést váš byt do původního stavu před vytopením a to buď vlastními silami, nebo pomocí najatého řemeslníka. Musí rovněž uhradit všechny vzniklé škody na majetku, včetně úhrady za poničení skříně, podlahu, vybavení domácnosti apod.  

Nakonec informujte pojišťovnu

Pokud máte sjednanou pojistku, kontaktuje pojišťovnu. Můžete postupovat hned několika způsoby. Má-li soused uzavřené pojištění odpovědnosti, které se vztahuje také na případ vytopení sousedního bytu, budou náklady s největší pravděpodobností uhrazeny z této pojistky. K tomu bude pojišťovna potřebovat fotodokumentaci a odhad škody. Pokud má soused toto pojištění a vy pojištění domácnosti proti vytopení, peníze vám pošle vaše pojišťovna a ta si bude nárokovat uhrazení částky po sousedovi. Opět budete muset pojišťovně dodat veškeré informace, včetně fotodokumentace a odhadu škody. Třetí varianta je ta, když nejste pojištěni vy ani soused. Tady se musíte domluvit, jak bude škoda odstraněna a jak budou uhrazeny náklady.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články