1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Zdraví si za nic nekoupíte, některými prostředky jej ale můžete vylepšit

Redakční výběr

Dýchací obtíže, kožní problémy, bolesti hlavy, migrény, nespavost a únava jsou nezanedbatelné důsledky zhoršeného životního prostředí, klimatických podmínek i celkového psychického stavu. Každý z nás ví, jak důležitý pro náš dobrou psychickou pohodu je pobyt na čerstvém vzduchu. Relaxujeme u moře, v době veder se ochlazujeme u vody či na koupališti, v zimě zas unikáme prašnému a smogovému ovzduší za blahodárnými horskými vrcholy, svěžím vzduchem a čarokrásnou přírodou. Podstatné pro náš vynikající, nebo alespoň uspokojivý zdravotní stav není pouze denní minimalizace škodlivého ovzduší, častý pobyt v přírodě, nýbrž i noční klima.

Jak si zlepšit klima v ložnici?

Spát bychom měli ve vyvětrané místnosti. Ovšem když panují horka nebo naopak vládnou třeskuté mrazy, není možné větrat celou noc. Během spánku si ložnici rychle vydýcháme, nemluvě o vzduchu ohřívaném tepelnými spotřebiči. Ideální variantou, již ocení zdraví i nemocní jedinci, rodiče malých dětí nebo dětí trpících opakovanými bronchitidami, záněty dýchacího ústrojí či astmatem. Při zvažování koupě zvlhčovače vzduchu se můžou spotřebitelé rozhodnout mezi třemi typy přístrojů, jež dovedou nastolit v místnostech přijatelné, dostatečně zvlhčené prostředí.

Vyberte si optimální zvlhčovač pro konkrétní místnost

Existují ultrazvukové zvlhčovače vzduchu, jež tvoří kapičky vody, které jsou rovnoměrně rozstřikovány do vzduchu. Vyznačují se malou spotřebou energie a nízkou hlučností. Parní zvlhčovače vytvářejí páru, jež je v chladicí komoře smíchávána se vzduchem a následně vypouštěna do okolí. Párou se navíc ničí bakterie. Tento typ dovede vzduch oteplovat. Studené zvlhčovače nasávají vzduch, jenž se mísí s párou a pak odchází ven. Během zvlhčování se vzduch neohřívá a teplo v místnosti se nezvyšuje. Zvažte proto, která varianta zvlhčovače AIRBI, zvlhčovače STYLIES, zvlhčovače SENCOR, zvlhčovače Ionic-CARE, zvlhčovače DYSON, zvlhčovače ARGO by pro vás byla optimální.  

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články