1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Značky, které nestárnou. Které must-have kousky jsou módním evergreenem?

Redakční výběr

Ačkoli je módní průmysl od pradávna nevyzpytatelný a velmi proměnlivý, existují značky, respektive kousky, které nikdy nevyjdou z módy. Klasikou budiž kdysi ryze pracovní džíny, bílá košile nebo malé černé. Jak je to se světoznámými oděvními značkami a jejich ikonickými kousky?

GAP mikina

Oversize mikina s kapucí a obřími písmeny GAP na prsou. Vyvedená v celé škále barev. Kdo by tuto nadčasovou součást volnočasové garderoby neznal. Přesun byznys světa do domácího prostředí posunul teplákovou módu o stupeň výš, čímž lze nestárnoucí mikinu považovat s nadsázkou za styl smart casual. 

Americký módní gigant přišel s jednoduchým potiskem svých mikin už koncem 60. let a dokázal z původně maloobchodního řetězce vybudovat značku globálního rozměru. Název GAP odkazuje na “generation gap”, tedy generační propast mezi módou pro dospívající a jejich rodiče. 

Navzdory tomu, že GAP pomalu ale jistě přesouvá své zboží výhradně na online platformu, otevřel koncem roku 2020 své vůbec první kamenné prodejny v ČR. Mikiny s nestárnoucím designem jsou k mání ve všech barvách a velikostech a to zejména na GAP Česko e-shopu

O bag kabelka

Italský smysl pro módu netřeba představovat. Italové se s dobrým vkusem už rodí a nápady na elegantní kombinace svého oblékání mají v krvi. Není divu, že značka O bag pochází právě z horkokrevného Středozemí. 

O bag vsadila na jedinečnost a unikátní kombinace, což způsobilo v kabelkovém průmyslu doslova revoluci. Hlavním aktérem se v O bag strategii staly samy zákaznice, které si mohou dnes již kultovní kabelku sestavit dle vlastních představ

Nakombinovat lze nejen velikost a barva těla kabelek, nýbrž také popruhy, vnitřní organizér, či kožíškové zdobení. Italská vize cenově dostupné, a přesto přitažlivé kabelky na míru se trefila do černého. 

Podobu kabelek lze vybírat dle nálady, ročního období, dne v týdnu a příležitosti. Elegantní a praktický tvar kabelky s možností vyměnitelných částí činí z tohoto kusu dámského šatníku nezaměnitelný a nepostradatelný doplněk.  

United Colors of Benetton 

Jak název napovídá, alfou a omegou značky Benetton jsou barvy. Stejně jako proslulá značka O bag pochází Benetton ze země milovníků dobré kávy, vína a žen. Kolébkou barevného Benettonu je Itálie a pestré zbarvení jeho kousků zdobí (nejen) italské ulice už takřka 60 let. 

Hrdost značky se zrcadlí v marketingových kampaních, jež Benetton prezentují jako nestárnoucí spojení barev a energie, které mají jejich pletené výrobky ve svém DNA.

United Colors of Benetton se držela na špičce oděvního průmyslu v 80. a 90. letech, nicméně i v dnešní době pestrobarevná ať už elegance či sportovnější styl neztrácejí jiskru a zdárně pokračují ve veselém oživování městských ulic. 

Podobně jako GAP se oděvní značka Benetton stahuje do online prostředí a vkládá energii především do virtuálního nakupování. Benetton e-shop dokáže nabídnout i to, co by se do kamenných prodejen nevešlo. 

Wittchen peněženka

Značka Wittchen nedělá rozdíly mezi pohlavími, ovšem zpozornit by měli zejména zástupci mužského pokolení, neboť legendární Wittchen zprvu cílil právě na ně. A to dnes již klasickou koženou peněženkou

Polský výrobce si zakládá na ručním zpracování telecí kůže, která je extra odolná a dokáže z každého kousku vytvořit luxusní zboží. Wittchen coby lídr na trhu s exkluzivními koženými výrobky od počátku sází na jednoduchou eleganci a dlouholetá úspěšnost a obliba vytříbených portmonek mu dává za pravdu. 

Kromě pánských peněženek s vyraženým takřka královským logem firmy se Wittchen nezdráhá obracet také na ženy, a to s nabídkou kabelek, batohů či kufrů. 

Wittchen recenze pějí chvalozpěvy do všech světových stran a to nejen na peněženky, nýbrž také na cestovní zavazadla, která delikátním prkenicím zdárně sekundují.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články