11.2 C
Prague
Sobota, 1 října, 2022

Jak vybrat kopačky?

Redakční výběr

Na konečný úspěch ve fotbale mají vliv nejen dovednosti, úroveň znalostí vašeho i soupeřova týmu, ale také dobře zvolené boty, které lze v tomto případě brát doslova jako základ. Nedostatek vhodné obuvi na bažinatý trávník může mít za následek vážné zranění, pojďme si tedy říci, jaké fotbalové boty vybrat.

Jaký druh kopaček vybrat pro hraní fotbalu?

Nejdůležitější pravidlo při výběru kopaček? Obuv se přizpůsobí typu povrchu, na kterém se hraje. Fotbalisté proto mají ve sportovní výstroji na výběr vždy z více modelů a o tom, ve kterých na hřiště vyrazí, rozhodují aktuální povětrnostní podmínky a zmíněný povrch. Proto, když mluvíme o kopačkách, je třeba zmínit několik typů.

Lisovky

Kopačky označené výrobci sportovní obuvi zkratkou FG (firm ground) jsou klasické kopačky, určené pro hru na tvrdém povrchu a travnatém hřišti. Na jejich podrážce najdete kulaté nebo lamelové cvočky. Jsou střední výšky, plastové nebo pryžové a jsou trvale přišroubované. Díky této konstrukci jsou vhodné na suchý a nepříliš tvrdý trávník, ale nehodí se pro haly a hřiště s umělým trávníkem. Na druhou stranu při kontaktu s rozbředlým a mokrým povrchem mohou vykazovat sníženou přilnavost.

SG, tedy kolíky

Kolíky označené výrobci jako SG (soft ground) jsou rovněž opatřeny zátkami, ty se však montují na závit a k jejich zašroubování je potřeba speciální klíč. Jejich účelem je hrát na měkkém a rozbředlém povrchu, tedy jde o typ obuvi vhodný pro hru na mokrém trávníku.

Turfy

Turfy, běžně známé jako šotolinové boty, jsou kopačky určené ke hře na tvrdém, zmrzlém hřišti a na umělém povrchu s několika centimetry vlasu. Povrch podrážky tohoto typu sportovní obuvi je pokryt četnými, krátkými výstupky, které rovnoměrně rozkládají váhu těla hráče na celé chodidlo, což zajišťuje trakci a odpružení.Hledáte-li kvalitní kopačky, zvolte model New Balance https://www.r-gol.com/cs/kopacky-new-balance.

Sálová obuv

Sálová obuv je lehká obuv s plochou podrážkou. Jak název napovídá, tento model je vhodný pro hraní v interiéru. Sálovky skvěle poslouží v situaci, kdy jedinou formou fotbalové aktivity je týdenní zápas na hodinách tělesné výchovy, pokud nejste futsalista, tedy hrajete fotbal v hale.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články