4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Autodráha není jen pro děti, ale je zábavou pro všechny generace

Redakční výběr

Autodráhy se v posledních letech stávají jednou z nejoblíbenějších hraček pro malé děti. Možná vás ale překvapí, že si nejednu dráhu koupí děti, ale také jejich rodiče. Dráhy totiž jsou pro spoustu dospělých nesplněným dětským snem, stejně jako například sbírky hokejových karet.

Není se ale rozhodně za co stydět, protože moderní dráhy jsou hračkami, které nabídnou ohromnou dávku zábavy a přitom mohou mnohdy nabídnout i spoustu možností jak je sestavit, kombinovat s okolím a jak si s nimi celkově vyhrát.

Jak je autodráha nákladná a obtížná?

Autodráhy koupíte ve spoustě různých provedení, které se liší jak obtížností, tak i cenou. Nejlevnější autodráha vás vyjde už jen na několik stovek korun. Nemůžete od ní ale čekat žádné zázraky, jedná se většinou o jednoduchou, již složenou autodráhu, která slouží jen pro jednoduché ježdění autíček.

Oproti tomu lze nakoupit i mnohem dražší autodráhy, které stojí tisíce korun. Od nich už můžete očekávat vychytávky jako je i elektrický pohon autíček a především ohromné množství úprav podle vašeho přání. Dražší autodráhy jsou těm základním totiž na míle vzdálené.

Základní autodráhy i rozšiřující balení

Vedle základních druhů autodráhy se dají koupit i různá rozšiřující balení. Autodráhy především pro menší děti jsou totiž většinou z jednoho jediného kusu. Jsou dělány pohromadě tak, aby si malé děti mohli dráhu víceméně jen rozbalit a rovnou si s ní hrát.

Pro větší děti a především nás, dospělé, jsou potom mnohem zajímavější autodráhy z jednotlivých kusů, taková autodráha se dá koupit nejen jako kompletní set, ale někteří výrobci dokonce prodávají rozšiřující sady pro svoje autodráhy. Ty obsahují prémiové zatáčky, rovinky a prvky, které dávají možnost dráhu rozšířit o další desítky hodin zábavy a skládání. Pro děti se jedná o výborné cvičení na fantazii a zručnost, přičemž velkým se při pohledu na podobné autodráhy jistě oči rozsvítí také.

Zábavnější, než kdy dřív, díky spoustě prvků

Dnes už nemusí být žádná autodráha stejná jako dřív. Obsahují totiž adrenalinové prvky, které dokáží pobavit a zpestřit celý zážitek s dráhou na jinou úroveň. Můžete si například dávat reálné závody, kdy mimo šance na to, že vám autíčko vyletí mimo trať, musíte rovněž pravidelně zastavovat v boxech. To přidá soutěži a hře s autodráhou úplně nový rozměr.

Mnohem zajímavější jsou ale prvky, které například milují autodráhy značky Hot Wheels. Hot Wheels autodráhy totiž mnohdy obsahují adrenalinové prvky, jako mohou být různé mosty, skoky, tunely, otočky a další podobné šílenosti. To je další prvek, který dělá z moderní dětské autodráhy opravdu oblíbenou hračku nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články