4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Chyby, kterých se dopouštíme při koupi bytu

Redakční výběr

Rozhodli jste se své naspořené peníze investovat do nemovitostí? Nejste jediní, kdo se pro tento krok rozhodl. A je to rozhodně skvělý krok. Nemovitosti jsou něčím, co bude se vší pravděpodobností dál růst na ceně, a to bohužel pro ostatní do astronomických výšin. Koupit si byt nyní se zdá být opravdu trefou do černého, jen si tedy dejte pozor na několik chyb, kterých se běžně při koupi nemovitosti dopouštíme.

Rezervační smlouva není trojstranná

Pakliže dochází ke koupi nemovitosti skrze realitní kancelář nebo realitního makléře, je důležité, abyste sjednali takzvanou trojstrannou rezervační smlouvu. Bohužel mnozí lidé si nezkontrolují, mezi kým je smlouva sjednávána a později se dostávají do nemilých situací. Je důležité mít na mysli, že smlouvu uzavíráte s majitelem nemovitosti, nikoliv s realitní společností. Ale jelikož i ona zde hraje svou roli, rezervační smlouva má mít uvedené tři strany, a to prodávajícího, kupujícího a realitku.

Unáhlené podepisování

S podpisem rezervační smlouvy je zapotřebí si dát čas. Rozhodně se neunáhlete a nepodepište předložené papíry bez toho, aniž byste si je přečetli. Je to podobné jako při sjednávání hypotečního nebo spotřebitelského úvěru. Také se zde mohou vyskytnout kličky nebo dříve nevyřčené sankce a poplatky, které by vás posléze mohly nemile překvapit.

Nulová kontrola smluvní dokumentace

Jelikož je koupě nemovitosti opravdu velká věc, která nestojí pár tisíc, ale naopak milionů korun, je důležité si předem zkontrolovat smluvní dokumentaci. V ideálním případě zamiřte za advokátem, který vám smlouvu zkontroluje, i když za nějakou cenu. Mluvíme však o investici, které rozhodně nebudete litovat, zejména pokud odhalí, že ve smluvní dokumentace něco skřípe.

I když vás možná bude druhá strana tlačit do rychlého podepsání, na advokátovi trvejte. S jeho pomocí se totiž vyhnete budoucím možným sporům nebo nesrovnalostem, jež by vás případně stály jenom další a daleko vyšší obnosy peněz.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články