1.5 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Aktuální trendy ve světě bydlení. Vedou zemité tóny i dřevo

Redakční výběr

Doba plastová se blíží svému konci. Aktuální trendy v oblasti bydlení sázejí na jiné materiály – kovy, sklo, dřevo a přírodní materiály se hlásí o slovo. Jaké trendy jsou letos in?

Nenahraditelná krása dřeva

Co kus, to originál. Toho jsou si lidé dobře vědomi a bytoví designéři se předhánějí, kdo dokáže vytvořit zajímavější kompozici ze dřevěných prvků. Vedou dřevěné nábytkové úchytky či madla, které proměňují kuchyňský prostor nebo nábytek v ložnici či obývacím pokoji v naprosto nový zážitek. Dřevo si lidé zabudovávají také do koupelen, kde představuje v rámci klasického učení feng shui protipól prvku vody. Zemité tóny dřeva jsou pastvou pro oči, mají zklidňující efekt na naši psychiku.

Jemnost z přírody

Další odstíny, které jsou čistě přírodního původu, se pak promítají i v dalších částech bytu. Přiznaná cihlová zeď není jen výdobytkem industriálního stylu bydlení, ale také přirozenou dekorací prostoru zařízeného v souladu s minimalismem. Klidný odstín oranžové v kadmium odstínu zase navodí pocit jara, kdy se ocitáte v tulipánovém poli. Tento tón se používá pro bytové textilie i výmalbu. V kombinaci se dřevem se dostáváme k hřejivé variaci, která zahřeje na srdci.

Když to s barvami nechcete přehánět

Kromě jedné výrazné barvy v interiéru nebývá kombinováno dalších. Používají se proto jen základní barvy, které spolu tvoří základ. Pokud se vám myšlenka kadmiově oranžové nezamlouvá, vyhněte se jí úplně a vydejte se směrem čistého minimalismu, kde vám postačí surové kovy, bílá barva, černé sklo a dřevo. To samé platí při výběru stolu a stolového podnoží. Skvělý základ pro moderní útulný domov.

Stále platí, že celek by měl tvořit soulad a jasný názor. V interiéru by neměl být více než jeden rozměrnější solitérní prvek, který vyniká. Může se jednat o obraz, výrazné svítidlo, nebo originálně pojatou komodu či příborník. Zbytek zařízení by měl ustupovat do pozadí.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články