4.1 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Dosloužil vám automobil? Zásady pro likvidaci autovraku

Redakční výběr

Stojí vám na zahradě autovrak? Pak nepotřebujete pneuservis, i když je pravdou, že ještě donedávna to byla vaše pravidelná zastávka, ale spíše potřebujete vyhledat někoho, kdo vám vozidlo ekologicky zlikviduje. To je totiž v takové chvíli vaše povinnost. Ekologická likvidace vozidel na scénu ve chvíli, kdy automobil zkrátka vypověděl svou službu. 

I když vám nyní automobil slouží skutečně skvěle, může se zanedlouho stát, že vám neohlášeně podá pomyslnou výpověď. V takové chvíli si možná nebudete vědět rady. Naštěstí existuje seznam zásad, kterého se stačí jenom držet zuby, nehty. 

Zásady pro likvidaci autovraku

  • Likvidace vozidel se nikdy neprovádí svépomocí. Je nutné vyhledat akreditovanou společnost, případně jejich odborné zástupce.
  • Likvidace autovraku není něco, za co byste platili enormní sumy. Vlastně nebudete platit ani sumy malé – je to totiž zdarma. Ba naopak – ještě za autovrak můžete dostat zaplaceno. Není tedy důvod, abyste to akreditované společnosti nesvěřili. 
  • Abyste mohli zlikvidovat osobní automobil, je nutné, aby byl po kupě. Není možné, aby mu chyběly části karoserie či hlavní kovové díly. Důležité také je, aby autodíly obsahovaly výrobní číslo. V opačném případě se může stát, že vozidlo společnost nepřijme. 
  • Je důležité, abyste si od společnosti, která likvidaci vozidla provádí, vzali řádně potvrzený doklad o ekologické likvidaci vozidel. Právě s tímto papírem přijdete na úřad a vozidlo odepíšete z registru automobilů. 
  • Aby však byla likvidace vozidla provedena, je nutné mít u sebe velký technický průkaz, občanku (případně jiný doklad totožnosti). To platí pro fyzické osoby. Podnikatelé kromě občanského průkazu a velkého technického průkazu musí předložit ještě živnostenský list. Pokud techničák postrádáte, je nutné si vyžádat na dopravním inspektorátu alespoň jeho kopii, na základě které bude provedena likvidace.
- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články