1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Nízkoenergetické domy v Česku přibývají. Pyšní se řadou benefitů

Redakční výběr

Přemýšlíte nad koupí vlastního domku, ale stále se nemůžete rozhodnout, co je pro vás nejvýhodnější? Pokud si pořídíte starý dům, který zrekonstruujete, můžete na začátku ušetřit spoustu peněz. Když si ale necháte postavit nízkoenergetický domek od společnosti ORCAN GROUP, investice se vám vyplatí i do budoucna. 

Tepelné ztráty se minimalizují

S nízkoenergetickým domkem nevyhazujete peníze oknem. Zatímco starší stavby pod náhledem termokamerou vykazují spoustu ztrátových míst, kudy teplo uniká, u nových domů je situace zajištěná lépe. Nejsou to jen stěny, které propouštějí teplo, ale také řešení střechy, podlahy, a hlavně oken a dveří. Když jsou všechny prvky dokonale utěsněné, ušetříte při topení spoustu peněz. 

Kratší topná sezóna

Ve starším domě musíte topit skoro celou zimu, ale někdy i na jaře a na podzim. Teplo se zde totiž neudrží a uniká, kudy jen může. V takovém případě vyhodíte spoustu peněz za elektrické topení nebo palivo, které budete spalovat. 

Nízkoenergetický domek ale zvládne udržet teplo i v případě, že stáhnete topnou sezónu jen na polovinu běžného období. Taková úspora je po několika letech opravdu znát. 

Cesta k energetické nezávislosti

Můžete také využít možnosti instalace solárních panelů. Na ty jsou často poskytovány dotace, takže se při jejich zabudování stanete méně závislými na běžném odběru elektrické energie. Tím ulevíte nejen své peněžence, ale také životnímu prostředí, jelikož budete touto cestou alespoň částečně používat pro svou spotřebu obnovitelné zdroje. 

Do nízkoenergetického domu budete investovat vyšší částku na začátku při jeho stavbě, ale pokud zvolíte provedení tzv. na klíč, můžete se rovnou do nového domova nastěhovat, jelikož bude vše dokonale připraveno. 

Nepropustí hluk ani vlhkost

Díky kvalitním materiálům je dům vhodný pro celou rodinu. Každý zde bude mít svůj kousek soukromí, protože dům velmi dobře tlumí hluk. Stejné je to i v případě vlhkosti, která se do vašeho domu nedostane a zamezíte tak vzniku plísní.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články