1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Jak na židli do kuchyně – nejlepší výběr

Redakční výběr

V našich bytech je prostě nutností, a to platí i o garsoniérách. Jídelní židle jsou fenomén provázející lidstvo už po celá tisíciletí, samozřejmě – procházejí takřka neustále designovou proměnou, ale slouží stále k témuž účelu. Standard moderního bydlení, který se může vyrobit z kusu plastu nebo kvalitního dřevěného masivu, nabízí se i další materiály, výjimkou nejsou ani židle čalouněné, skvěle zdobící snad každou domácnost. 

Posedět si v pohodlí, posnídat nebo i povečeřet s celou rodinou

Pořiďte si pohodovou židli a nerušeně si užívejte večeři s blízkými. K dispozici jsou i jídelní sety, kdy zkombinujete stůl i židle v jednom dekoru i barvě, nemusíte pak hledat delší dobu něco, co spolu vysloveně dobře ladí. Samozřejmě máte ale možnost namixovat si vše podle vlastní fantazie, jídelní židle na našem trhu totiž mají doslova tisíc a jednu podobu. A nad čím se před nákupem zamyslet? Jedna věc je pohodlí, druhá zase zdraví, na to nezapomínejte hned v první řadě, je to nanejvýš důležité!

Rozměry jsou u dospělých skoro univerzální, obecně platí, že šířka sedáku by měla být kolem 45 až 50 centimetrů. Pokud se pohodlně posadíte, chodidla musí být celou délkou na podlaze. Samotná velikost jídelních židlí by se pak měla vybírat i s ohledem na to, jak velký jídelní kout máte k dispozici. Někdy je to garsonka, jindy zase 3+1 a osmdesát metrů čtverečních, záleží prostě často i na rozměrech bytu. 

Židle s opěrkami mají něco do sebe, jsou elegantní a působí tak trochu slavnostně, ale na druhou stranu – bez opěrek je to celkově vzdušnější prostředí. A nezapomeňte, výška opěradla se odvíjí i podle velikosti místnosti, nejen v souvislosti se zdravotním stavem. Totiž, nižší opěrák rovná se menší prostor, tohle pravidlo prostě platí beze zbytku…

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články