4.1 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Na co si dát v případě sushi pozor?

Redakční výběr

Sushi patří bezesporu do první trojice nejoblíbenějších pokrmů. Je to gastronomický fenomén podobně jako italská pizza, ovšem kořeny tohoto jídla jsou krapet jinde, nikoli v Itálii. Pokud patříte k lidem, kteří sushi milují víte, že se jedná i o poměrně zdravý pokrm. I když můžou nastat chvíle, kdy může sushi ublížit. Na co si dát pozor?

Obsahuje sushi čerstvé maso?

Samozřejmě lze sushi jíst ve vegetariánské verzi čili bez obsahu ryb. Většina lidí je však toho názoru, že bez lososa, tuňáka, mořského vlka nebo úhoře to není zkrátka ono. Proto vyhledávají sushi pouze s obsahem plodů moře. 

Jenže tito lidé by měli být na pozoru a vždy by se měli informovat o tom, jak čerstvé maso se v sushi ukrývá. Pokud je ryba zkažená, může v našem zažívacím traktu napáchat opravdu celou spoustu škod. 

Pozor byste si měli dát také na větší mořské ryby. Tuňák nebo losos je skvělý a zdravý, ovšem pokud mluvíme o větších mořských rybách, jako je žralok nebo makrela královská, pak mluvíme o rybách, které obsahují větší množství rtuti. Sushi se díky tomu stává nevhodné hlavně pro těhotné ženy nebo pro kojící ženy. 

Sushi je jinak velice zdravé

Problémy tak v případě sushi mohou vzniknout z jediného důvodu, a sice ze špatných ryb. Ty mohou být například zkažené nebo mohou obsahovat větší množství rtuti, jak již bylo zmíněno. Jinak je však sushi zcela zdravým pokrmem, který do těla dodává přesně ty živiny, jež tělo potřebuje pro své bezproblémové fungování. 

Sushi rolky vynikají svým vysokým obsahem vitaminu C a K, dále také obsahují jód, zázvor je velice silným antioxidantem. Dalo by se říct, že sushi do těla dodává jak tuky, tak i bílkoviny a i sacharidy, které se v jisté míře taktéž potřebují k normálnímu fungování. V konečném výsledku je sushi jakousi formou rychlé dávky energie, která nás nastartuje do dalších hodin dne.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články