4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Jak ušetřit na energiích

Redakční výběr

Máte pocit, že na to, že každým rokem doplácíte na energiích, platíte každý měsíc až příliš mnoho? Přestaňte konečně doplácet na energiích, stačí si osvojit několik tipů a udělat několik kroků tím správným, ekologickým směrem. Kupříkladu je třeba investovat do zateplení, aby tím došlo ke snížení energetické náročnosti rodinného domu. Aby však výměna oken nebyla tak drahá, požádejte o dotaci na zateplení nebo dotaci na okna.

Tím však tipy na to, jak ušetřit na energiích ani zdaleka nekončí. Co dalšího můžete udělat proto, abyste na energiích konečně přestali doplácet?

Vypínejte světla i televizi

Abyste snížili spotřebu elektřiny, co takhle změnit své návyky? Kupříkladu začněte vypínat světla, pokud se zrovna nenacházíte v dané místnosti. Nebo začněte vypínat televizi, pokud se na ni nedíváte nebo pokud máte pocit, že vám začínají padat víčka. 

Možná si říkáte, že jsou to drobnosti, jež jsou sotva znatelné na výsledné spotřebě elektřiny, ale pravdou je, že i to má na spotřebu elektřiny vliv. 

Vytahujte nabíječky ze zásuvek

Co dalšího může snížit spotřebu elektřiny? Kupříkladu to, když začnete vytahovat nabíječky ze zásuvek. Pamatujte na jednu věc, a sice že i když nabíječka zrovna nic nenabíjí, přesto si bere část elektřiny. 

Investujte do úspornějších spotřebičů

Abyste dlouhodobě ušetřili na energiích, je zapotřebí zprvu více investovat. Především je třeba investovat do úspornějších spotřebičů, které mají označení minimálně A, nejlépe však A++. Díky tomu, že si seberou daleko méně elektřiny než jiné spotřebiče, investice se vám brzy vrátí a poté se budete radovat jen a pouze z nízké spotřeby elektřiny. 

Pořiďte si úsporné žárovky

S předcházejícím bodem se pojí ještě jedna věc, a sice investujte do úspornějších žárovek. Klasické žárovky jsou nejen méně úsporné, ale také mají daleko menší životnost. Úsporné jsou sice dražší, ovšem jejich životnost je delší a o výše úspory nemůže být pochyb.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články