1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Jak vylepšit školení BOZP? Nemusí být pro zaměstnance nudou

Redakční výběr

Zaměstnavatel má celou spoustu povinností. Řada z nich se vztahuje na BOZP čili na bezpečnost práce. Aby byla bezpečnost na pracovišti dodržena, musí se pravidelně provádět školení BOZP. Zatímco někteří zaměstnavatelé se obrací na firmu Extéria, která je předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO a o které se dočtete v referencích na internetu, jiní si zřizují školení sami. Pokud patříte do druhé skupiny, máme pro vás několik tipů, jak školení trochu vylepšit. 

Přece jenom je školení pro řadu pracovníků nuda. Nechtějí se ho účastnit, ale je to zkrátka jejich povinnost, tak nemají na vybranou. Naštěstí školení nemusí být extrémně dlouhé. Stačí, když bude čas strávený během školení efektivně využit. To může nakonec vést i ke kratšímu školení. 

Efektivní využití času jako tip, jak vylepšit školení BOZP

Mnozí zaměstnavatelé se domnívají, že aby bylo školení skutečně přínosné, musí držet zaměstnance v lavicích dlouhé hodiny. Jenže dlouhé sezení je spíše únavné než přínosné, proto se nad tím zamyslete znovu. Daleko lepší by bylo, kdyby bylo školení kratší, ovšem čas se využil daleko efektivněji. Zaměstnanci by byli v pozoru, nikdo by nepadal únavou a hodiny strávené přednáškami a výukou by nepřišly vniveč. 

Zapojte účastníky

Aby bylo školení opravdu záživné a aby bylo dokonce i přínosné, vyplatí se zapojit účastníky. Připravte si otázky, kvízy nebo zkrátka cokoliv, co zaměstnance po minutách přednášky zase probere k životu. Samozřejmě vše musí být na téma bezpečnost práce, o tom má přece školení být. 

Zahájení dělá divy

Aby vaše školení vztahující se na BOZP bylo skutečně atraktivní, musíte své posluchače zaujmout už při samotném zahájení. Nebojte se zapojit interaktivní cvičení, fotografie do prezentace nebo případně video, které bude zpracované na téma bezpečnost práce a ochrana zdraví na pracovišti. Nejen, že tím zaujmete své posluchače, ale také se tím zvýší pravděpodobnost, že si ze školení odnesou to, co si odnést mají.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články