1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

LANXESS zvyšuje díky svým polymerům odolnost vysokohorských lanovek i průmyslových výtahů

Redakční výběr

Poptávka po odolných elastomerech po celém světě roste. Tyto odpružené materiály se používají například na kolech vysokozdvižných vozíků, ve vodicích válcích výškových a průmyslových výtahů i ve válcích pro zemědělské stroje či u horských lanovek. Chemická společnost LANXESS na tento trend odpověděla vývojem termosetových elastomerových předpolymerových systémů a souvisejících tvrdidel. 

Kromě toho vychází LANXESS při výrobě těchto součástek vstříc individuálním potřebám zákazníků. Například prepolymer Adiprene PP1095H byl vyvinut pro mechanicky vysoce namáhaná, rychle se pohybující kola a válečky. „Výsledkem jsou elastomery, které mají ve srovnání se standardními průmyslovými materiály extrémně vysokou úroveň dynamických vlastností. Kromě toho jsou také vysoce odolné proti opotřebení,“ vysvětluje Ian Laskowitz, manažer vývoje aplikací v obchodní jednotce Urethane Systems. „Díky patentovanému matematickému modelu jsme také schopni optimálně využívat materiálové výhody elastomerů s ohledem potřeby zákazníků,“ dodává Ian Laskowitz. 

Polymery od LANXESS spoří při provozu energii

Adipren PP1095H je prepolymer na bázi polyesteru zakončený organickou látkou P-fenylendiaminem (pPDI). V kombinaci s tvrdidlem Vibracure A250 jsou výsledkem elastomery s tvrdostí „95 Shore A“. Své dynamické vlastnosti si tyto polymery zachovávají i při vysokých teplotách. Důvodem je to, že jejich ztrátový faktor, který přeměňuje energii na teplo, je nižší než u srovnatelných standardních průmyslových materiálů. „Naše elastomery generují méně tepla, a to i v tom případě, kdy jsou vystaveny častým a rychlým deformacím. Při nepřetržitém používání se ve srovnání s jinými materiály nepřehřívají,“ vysvětluje Laskowitz. Tyto vlastnosti polymerů od LANXESS vedou k úsporám energie například při provozu vysokozdvižných vozíků. Díky těmto vlastnostem lze s těmito koly a válečky dosáhnout vyšších provozních rychlostí a tím pádem i vyšší nosnosti. Příslušná vozidla, dopravní systémy nebo výtahy lze proto provozovat rychleji a efektivněji.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články