1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Jak zvládnout práci i studium na vysoké škole?

Redakční výběr

Studovat a pracovat zároveň, byť jen na poloviční úvazek, je boj. Osobní studium, stejně jako cestování do práce a z práce a jakékoliv neočekávané směny, které budete muset udělat, znamenají, že budete pracovat mnohem více na obou stranách. Jak to všechno zvládnout?

Vše spočívá v plánování

Je to tak, pokud máte jeden týden velké pracovní vytížení, nebo víte o brzkém úkolu ve škole, můžete si naplánovat, jak budete pracovat, abyste obojí zvládli. To je také užitečné, pokud se na vašem pracovišti vyskytnou nějaké problémy, pokud si je předem zapíšete, je pravděpodobnější, že vše zvládnete..

Udělejte si plán a držte se ho

Ujistěte se, že nebudete otálet tím, že si naplánujete všechny věci spojené s vaší prací ve dnech volna, nebo když se vrátíte z práce, nebo dokonce předtím, než půjdete do práce. Udělejte si realistický plán, kdy budete pracovat, jinak nebudete mít čas na studium a bude se vám to hromadit, plánování na univerzitě je nezbytné!

Tip: Sedíte na dvou židlích a snažíte se zvládat práci, i studium na vysoké? Potom je váš hlavní nepřítel chybějící čas. Naštěstí je zde pro vás služba vypracování podkladů závěrečných prací, ale také možnost vypracování podkladů seminární práce. Vše rychle, anonymně a od profesionálů v oboru.

Informujte své učitele i zaměstnavatele

Pokud svému učiteli dáte vědět, že pracujete a studujete, spíše pochopí, pokud se něco nepovede, nebo pokud budete potřebovat radu a podporu. Když svému učiteli řeknete důležité věci, které mohou ovlivnit váš univerzitní život, pomůže vám to z dlouhodobého hlediska.

Neberte si víc, než můžete zvládnout

Pokud se cítíte chamtiví, nebo přemýšlíte o svých úsporách, nežádejte o směny navíc během semestru. Bude pro vás těžké žonglovat s časem. Musíte se snažit najít rovnováhu.

Pamatujte si to důležité

Pamatujte, že na univerzitě jste především proto, abyste se učili a samozřejmě proto, abyste získali titul. To by měla být vaše první a hlavní priorita, proto byste měli univerzitě a studiu věnovat co nejvíce času. Je zřejmé, že adaptace na univerzitní práci není snadná, ve skutečnosti se mnoho studentů potýká se svou univerzitní zátěží, ale to neznamená, že byste se měli na studium vykašlat.

Stanovte si studijní cíle

Pokud chcete na univerzitě uspět, jsou důležité studijní cíle. V zásadě musíte najít způsob, jak vyvážit své pracovní vytížení a školu. Stanovení si určitých studijních cílů je však dobrý způsob, jak si udržet motivaci. Můžete se například zaměřit na to, že si před odchodem do práce zopakujete dvě hodiny a po návratu hodinu.

Nezapomínejte odpočívat

Podívejte se na jednu nebo dvě epizody svého oblíbeného televizního pořadu, možná se pobavte se svými přáteli, nebo jděte na procházku.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články