10.5 C
Prague
Čtvrtek, 19 května, 2022

Půjčky bez registru do 15 minut – rizika, nebezpečí, alternativy

Redakční výběr

Dostat se do finanční tísně není složitá věc. Náročnější je najít schůdné řešení, které neublíží, nýbrž pomůže. Východiskem z tísnivé rozpočtové situace se zdají být půjčky bez registru do 15 minut. Jaké jsou jejich výhody a jaká rizika? V čem spočívá potenciální nebezpečí a existují alternativy takových půjček?

Půjčky bez registru, známé také jako malé půjčky, či SMS půjčky, jsou poskytovány nebankovními společnostmi a to z vícero důvodů. Jsou rychlé, s nízkými uvolněnými částkami, a zpravidla dostupné i lidem zadluženým, jimž by klasické banky z důvodu nesolventnosti úvěr nesvěřily. 

Banky pro uvolnění půjčky potřebují výpis z bankovního účtu, který dokládá výši pravidelného měsíčního příjmu. Zohledňují počet osob v domácnosti, společné výdaje i výši ostatních nákladů a závazků. Na základě uvedených skutečností rozhodnou, zda je žadatel o úvěr vhodným kandidátem k půjčce

Pár tisíc může znamenat východisko ze složité situace, ovšem také propad do kolotoče dluhů. 

Banky ze své pozice nahlížejí do registru dlužníků a jakýkoliv záznam je automatickou stopkou ve zvažování úvěru. Proces schvalování je navíc zdlouhavý a administrativně náročnější, proto velké množství občanů v peněžní tísni hledá pomoc u nebankovních institucí. 

Nebankovní společnosti poskytují úvěr téměř všem

Nebankovní společnosti jsou v udělování úvěrů podstatně benevolentnější a častokrát poskytují půjčky bez poplatku. Přehled dostupných půjček srozumitelně zprostředkovává portál Niklak.cz

Rychlá půjčka do 15 minut bez poplatku a náhledu do registru dlužníků se zdá být ideálním řešením, ovšem opatrnost je na místě. Nejen že je pro poskytnutí rychlé půjčky důležitý občanský průkaz a pravidelný příjem (bez ohledu na výši dluhů), svoji roli hrají také smluvní podmínky. 

Důkladné pročtení obchodních podmínek je naprostým základem, bez něhož není radno cokoli podepisovat. Nebankovní společnosti mnohdy sice nabízejí první půjčky zdarma, ovšem jakékoli vybočení z podmínek půjčky představuje nebezpečí v podobě vysokých sankcí

Než žadatel podepíše smlouvu o úvěru, měl by se ujistit, že porozuměl všem bodům všeobecných podmínek. 

Opožděná splátka či nesplácení úvěru tak může velmi snadno přerůst v hlubokou dluhovou past, z níž není úniku. Nebankovní společnosti si rády účtují astronomicky vysoké úroky a RPSN, což z nich při nedodržení podmínek činí vstupenku do exekuce

Chráněný účet před exekutory pomáhá zachovat finanční důstojnost

Řešením pro lidi v insolvenci či exekuci může být i chráněný účet před exekutory, na nějž lze odkládat nezabavitelné finance. Například sociální a nemocenské dávky, příspěvky na dítě nebo ošetřovné.

Alternativami nejen k rychlým půjčkám do 15 minut bez registru je zodpovědnější finanční gramotnost. Doba konzumu šetření příliš nenahrává, ovšem utahovat opasky je nezbytné zejména při nízkých příjmech. Rozdělit hmotné statky na zbytné a nezbytné je klíčem k úspěchu. 

Alternativami institucionálních úvěrů jsou půjčky od příbuzných či přátel, kde zpravidla nehrozí riziko vysokých úroků. K zabezpečení splátek postačí sepsat smlouvu o úvěru podepsanou notářem. 

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články