4.1 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Kdy vyměnit jednorázové plenky za plenkové kalhotky?

Redakční výběr

Vaše dítko poporostlo, začíná mít zájem o chození na nočník a vy přemýšlíte, že mu místo klasických jednorázových plen pořídíte natahovací kalhotky? A kdy je na jejich používání správná doba?

Už před trénováním chození na nočník vám dítě začne dávat signály, že je dostatečně zralé, začne se zajímat o plenky, ukazuje vám, že je mokré. Chození na nočník je důležitým milníkem v životě děťátka, ale i rodičů, protože, co si budeme povídat – v prvních letech života vašeho potomka, strávíte hodiny a hodiny času přebalováním, nakupováním jednorázových plenek, vlhčených ubrousků a mastiček na opruzeniny. Takže když se dítě naučí chodit na nočník, markantně se vám uleví, nejen fyzicky, ale i finančně.

Klasické jednorázové plenky jsou vhodné nechávat v počátku „nočníkového“ období na noc, přes den budou pro vás, ale i pro dítě pohodlnější natahovací tzv. pull-up plenky, které vypadají jako spodní prádlo. Například Dada pants 4, které mají podobnou savost jako klasické jednorázové plenky, ale umožní dítěti větší samostatnost.

Dítko si snadno sundá tepláčky, stáhne plenkové kalhotky a zase pohodlně natáhne. První pokusy nebudou díky dětské motorice nic moc, ale nechte dítě, ať se snaží samo. Určitá samostatnost není na škodu a dítě si bude připadat „dospěleji“ a důležitěji, že má spodní prádlo jako maminka, nebo tatínek.

Většina pull-up plenek je navíc opatřena obrázky oblíbených dětských hrdinů, které zvyšují jejich atraktivitu a tak je děti velice rády vymění za nudné plenky na lepení.

Ve fázi, když už bude dítě v pohodě zvládat chození na nočník přes den, bude čas na to, abyste se zbavili i plenek na noc. I v tomto období oceníte podobnost pull-up plenek se spodním prádlem. Dítě bude mít jistotu, že kdyby došlo v noci k nehodě, nebudete se na něj zlobit. Pohodlně plenku vyměníte, místo toho, abyste uprostřed noci převlíkali prostěradlo a povlečení.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články