1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Klimatizace jako zdroj vytápění hlavně v nízkoenergetických domech

Redakční výběr

Věděli jste, že klimatizace umí nejen ochladit vzduch v místnosti, ale umí ho také oteplit? Klimatizace se pořizují především v létě v době, kdy hodnoty na teploměru dosahují svých rekordů. Je to ale velká škoda, protože klimatizace může sloužit i jako rychlý zdroj tepla, tudíž ji oceníme i během krušné zimy. V posledních letech se klimatizace jako doplňkový zdroj vytápění používá především v nízkoenergetických domech, které staví firma ORCAN GROUP s.r.o. Důvodem toho je fakt, že klimatizace je daleko úspornější zdroj vytápění než například elektrické přímotopy. 

Klimatizace jako úsporné zařízení

Mnozí lidé jsou toho názoru, že klimatizace spíše ruinuje rodinný rozpočet, ale není tomu tak. Zejména pokud se používá správně, jedná se spíše o úsporní zařízení, které vede ke snížení částky posílanou za energie. 

Jak již bylo zmíněno, klimatizace je daleko úspornějším zdrojem vytápění v porovnání s klasickými elektrickými přímotopy. Odborníci se shodují, že se jedná dokonce o čtyřikrát úspornější zařízení. 

Jak je to možné?

Ptáte se, jak je možné, že je klimatizace tak úsporná? Důvodem toho je především fakt, že klimatizace funguje na principu tepelného čerpadla. Navíc teplý vzduch, který se v jednotce ukrývá, je k dispozici prakticky ihned, tudíž na oteplení domácnosti nemusíte dlouho čekat. 

Aby vám však klimatizace dobře sloužila, je zapotřebí nezapomínat na pravidelnou údržbu. Právě pravidelná péče o klimatizaci má velký vliv na její správné a bezproblémové fungování. Pokud ji používáte denně, odborníci doporučují vyčistit její filtr alespoň jednou do měsíce. Ve filtru se totiž uchytávají bakterie, prach i jiné škodliviny a je dobré je dostat z klimatizace pryč, ať žijete ve zdravé domácnosti.

Výměna nebo čištění filtrů není nic těžkého, zvládnete to hravě sami bez pomocí specializované firmy.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články