4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Proč je nutné mýt a čistit fasády domů?

Redakční výběr

Mytí fasády je jedna z věcí, na kterou majitel rodinného domu rozhodně nesmí zapomínat. Bohužel se najde jen hrstka lidí, kteří na mytí fasády nezapomínají. Důvodem toho je to, že nevědí, proč by měli fasádu mýt. Vždyť je to jenom fasáda, ta vydrží přece roky! Jenže pravdou je, že fasáda je každým dnem napadána nejrůznějšími mikroorganismy, jako jsou řasy nebo plísně. Ty pak fasádu domu znečišťují a člověk posléze žije v domácnosti ruinující zdraví. 

Pro zdraví i pro ochranu zateplovacího systému

Jak již bylo zmíněno, tím hlavním důvodem, proč mýt a čistit fasádu je zbavení jí všech škodlivých mikroorganismů. Těmi se myslí třeba zmiňované řasy a dále také plíseň. Pokud nebudete zapomínat na mytí fasády, prospějete tím nejen svému zdraví (což už bylo nastíněno), ale také zateplovacímu systému, který bude ochráněn. A samozřejmě bude zachována dokonalá estetická stránka vašeho domu.

Proč se mikroorganismy vyskytují na fasádě?

V souvislosti s mikroorganismy ulpívajícími na fasádách se nabízí otázka, jak se vlastně mikroorganismy na fasádu dostanou. Proč se vůbec na fasádách domů objevují? Důvodem jejich vzniku může být například vlhkost. Vlhkost je obecně důvodem vzniku plísní i mechů. Také podporuje jejich rychlé šíření. 

Mikroorganismy na fasádách také vznikají proto, že jsou špatně provedené detaily na fasádě. Například je malá tloušťka armovací vrstvy u zateplovacího systému nebo jsou malé přesahy u oplechování. 

Samozřejmě za vznikem plísní, mechů nebo řas stojí i špatné klimatické podmínky (mikroorganismy se často objevují na nemovitostech, které stojí v průmyslové oblasti čili které musí čelit zvýšenému množství smogu v ovzduší). 

A zapomenout nesmíme také na to, že za vznikem mikroorganismů stojí i nedostatečná péče o fasádu. Pokud fasáda nebyla nikdy umyta a vyčištěna, nemůžete se divit tomu, že se na ní vyskytly plísně a mechy. 

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články