1.5 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Laserové ukazovátko jako dobrý sluha i zlý pán. Jak ho používat a k čemu slouží?

Redakční výběr

Kdo by z dětství neznal laserové ukazovátko, které pobavilo všechny věkové kategorie a zvířecí miláčky k tomu? I dnes je jich na trhu k sehnání velká řada. K čemu doopravdy slouží a proč je nutné při jejich používání dbát na pokyny výrobce? Přečtěte si, jak vlastně tuhle laserovou vychytávku používat a co dnešní ukazovátka zvládnou.

Do školy i do práce

Dávno jsou pryč doby, kdy laserová ukazovátka zvládala jen promítnout rudý bod na stěnu. Dnes díky takovým ukazovátkům a prezentérům můžete na dálku ovládat prezentaci na plátně, posouvat jednotlivé snímky nebo vybírat barvu laserového paprsku. Snadno tak díky této vychytávce zdokonalíte vaší prezentaci ve škole nebo v zaměstnání. Laserová ukazovátka jsou kompaktní, lehká a často mají vysoký dosah – nemusíte se tak bát, že by vám jejich zprovoznění narušovalo prezentaci nebo vás jinak zdržovalo od práce. Některá ukazovátka lze dokonce ovládat hlasově, jiná mají jednoduché tlačítkové ovládání.

Když laser škodí

Na světě existuje několik případů, kdy právě laserová světýlka zasáhla oči natolik, že dokázala poškodit dotyčnému zrak. Proto při jeho používání dbejte na bezpečnostní pokyny a úmyslně nikdy nemiřte na oči nikomu v okolí. Laserové ukazovátko se tak může z dobrého sluhy změnit na zlého pána, což je úplně zbytečné, jelikož při bezpečném používání nabízí tato technologická vychytávka samé klady. Je tak vhodné rozmyslet si, zda pořizovat laser třeba dětem, které ještě rizika dost možná nebudou schopné správně uchopit.

Jak potěšit mazlíčky

Laserová ukazovátka můžou být skvělou hračkou pro vaše chlupaté kamarády. I tady je ale třeba brát v úvahu fakt, že není vhodné kočkám svítit do očí, dětem by tak laser ke hře s mazlíčky patřit do rukou vůbec neměl. Je vhodné také hlídat čas, který kočka s laserem tráví a hru s laserem střídat s jinými, klidnějšími aktivitami. I zde je tedy správné zacházet s laserem bezpečně, aby se hra nestočila špatným směrem. 

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články