4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Matrace aneb jak správně vybrat tu nejlepší právě pro vás

Redakční výběr

Kvalita matrace přímo úměrně souvisí s kvalitou vašeho spánku. Pokud po náročné práci spíte pouze na několik centimetrů tlustém molitanu, je logické, že ráno nemáte absolutně žádnou energii do nového dne. Na trhu se přitom nachází velké množství opravdu kvalitních matrací, z nichž si určitě vybere každý z vás. Matrace vždy nakupujte pouze ve specializovaných e-shopech, a ne v supermarketech.  

Pozor na počet zón

Matrace se kromě tvrdosti liší i počtem zón v podélném směru. Zóny jsou speciálně přizpůsobeny tlaku, který na ně bude působit. Ten největší je v bederní oblasti a směrem k okrajům matrace slábne. Jednotlivé zóny jsou rozloženy tak, aby co možná nejlépe odpovídaly přirozenému držení těla. Matrace se kromě počtu zón liší i svou nosností a výškou. I proto nelze jednoznačně říct, že se vám na vyšší matraci bude spát lépe. 

Důraz na kvalitní materiály

Kde byste ovšem měli být zcela neústupní je oblast materiálů. Velkým trendem jsou matrace vyrobené z viskoelastické polyuretanové pěny. Tato látka mění svou tuhost v závislosti na teplotě a tlaku lidského těla, takže se dokáže ještě lépe přizpůsobit. Tím pádem je docíleno optimálního rozložení hmotnosti, a kromě toho nedochází k narušení krevního oběhu. Svalstvo je více uvolněné a váš spánek kvalitnější.

Nevíte si s výběrem matrace rady?

Pokud si stále nevíte rady s výběrem té správné matrace, nebojte se obrátit na specializovaný e-shop. V případě jakýchkoliv otázek se můžete obrátit na zákaznickou infolinku, kde vám ochotní pracovníci rádi poradí. Jsou odborně vyškolení a vzdělaní ve svém oboru, takže vám poradí na základě svých vlastních zkušeností a pomohou vám s výběrem té pravé matrace.

Výběr matrace není nic tak složitého. Každopádně byste si ji měli před pořízením řádně vyzkoušet, abyste měli stoprocentní jistotu, že vám matrace vyhovuje ve všech ohledech.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články