1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Sedačka Chesterfield je jedním z nejelegantnějších a nejklasičtějších kusů nábytku, které můžete běžně získat

Redakční výběr

Možná vám přijde tento pojem jako jedna obrovská neznámá a lámete si hlavu, do jaké sféry sedačka Chesterfield vlastně patří. Legrace je, že tuto sedačku zná víceméně opravdu každý. A to minimálně ten, který už někdy ve filmech viděl záběry z domů a bytů „vyšší společnosti“, nebo tradiční starší domácnosti. Dnes se podíváme právě na to, co vůbec sedačka Chesterfield je.

Již na první pohled je sedačka Chesterfield nezaměnitelná

Určitě si pamatujete z filmů nebo i osobního vidění jednu z ohromných sedaček. Jsou většinou v tmavě hnědé barvě a už na první pohled je poznat, že se jedná o drahou a kvalitní práci, ve většině případů dokonce kožený design.

Tím poznávacím znamením mezi ostatními sedačkami a Chesterfield, je ale právě její stavba. Sedačka Chesterfield je na rozdíl od většiny sedaček zakřivená do pravého úhlu. Sedátko a opěrátko tak neumožňuje se na sedačce „roztéct“, ale naopak nutí k pohodlnému posedu, ale zároveň velice elegantnímu a vzpřímenému. Vedle tohoto poznávacího znaku je potom ještě jeden mnohem nápadnější. Na opěrátku si můžete všimnout mapy z pinů, která drží materiál sedačky napnutý. Nejčastějším tvarem je zde pochopitelně imitace standardní rybářské sítě.

Proč vůbec sedačka Chesterfield vznikla?

Každý kus oblečení, nábytku či techniky, má svůj nezpochybnitelný původ. A jednou z takových věcí je právě i sedačka Chesterfield. Původní myšlenkou totiž byla dokonalá sedačka pro gentlemanské srazy. Ty jsou specifické tím, že zde najdete elegantní a drahé obleky. Na sedačce Chesterfield se prakticky nemuseli muži bát jakéhokoliv pomačkání obleku. Sedačka jako taková navíc nabízí velice elegantní, prostorný a zároveň pohodlný prostor pro usazení i více gentlemanů.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články