1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Místa, kde to žije nevyčerpatelnými pracovními možnostmi

Redakční výběr

Pracovních možností je v některých krajích a městech poskromnu a na druhou stranu jinde jich je ohromný přebytek a lidé jsou rádi za pracovníci přijíždějící zpoza hranic kraje, protože by i místní kapacity nestačily dostatečně plnit pracovní nasazení. Týká se to především různých lokalit, které se stávají celoročním cílem vděčných turistů.

Práce je v hlavním městě neustále nadbytek

Jednou z možností, kde opravdu sázíte na jistou kartu je práce Praha, a to včetně podmínek, které vám jsou schopní místní podnikatelé a firmy nabídnout. Je nutno uznat, že je zde opravdu vysoký životní standard a s tím jsou spojeny i podstatně vyšší náklady na bydlení a život v regionu. Naopak práce nabízená v Praze je mnohem lépe placená než jinde, a tak si při správném výběru počáteční lokality můžete ulehčit aklimatizaci v největším městě České republiky.

Nouzi o zaměstnance hlásí také Liberec

Příhraniční oblasti mají tu nevýhodu, že jim klasifikované a schopné pracovní síly neustále utíkají za hranice do Německa či Rakouska, kde mohou dostat mnohem lepší platové i sociální podmínky. Je to nepříjemný fakt, se kterým nic neuděláme, ale díky tomu může být zajímavým cílem pro výběr práce Liberec. Potýká se stejným problémem jako mnohé příhraniční oblasti, ale na rozdíl od Karlovarska a Ústecka je zde lepší životní úroveň a tomu pochopitelně napovídají i lepší finanční podmínky.

Jihočeské město s velkým turistickým zájmem

Díky mnohým turistům jsou zajímavou lokalitou pro hledání práce České Budějovice. Je to nejhustěji zalidněné město, a navíc i univerzitní a mladá lokalita, kde se budou především mladší pracovníci cítit opravdu příjemně. Hlavní atrakcí města je náměstí Přemysla Otakara a kolem něj a centra se tak pochopitelně točí i velice rozsáhlá pohostinská nabídka s pracovními příležitostmi.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články