1.1 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Víte, proč je důležité prověřit ojeté auto před jeho koupí a jak na to?

Redakční výběr

Chystáte se vstoupit do nového roku s novým autem? To není úplně levné rozhodnutí. Zvlášť pokud kupujete auto ojeté, můžou se ale investice do auta po jeho koupi ještě násobit. Doporučujeme proto ověřit auto před jeho koupí a dát si pozor na různé nástrahy.

Může se vám totiž stát, že vám prodejce nepřizná některé závady na autě a opravy vás pak vyjdou pěkně draho. Na autě také může být například exekuce a to si auto užijete jen do chvíle, než přijde exekutor a auto vám zabaví. Víte ale na co si dát pozor a jak na ověření auta?

Důvěřuj ale prověřuj

Dnes by už žádnému prodejci nemělo být divné, když si chcete auto prověřit. Přece nebudete kupovat zajíce v pytli! Na internet si může napsat recenzi i kladné hodnocení každý…

Zkontrolujte si VIN

Ještě předtím, než vyrazíte do bazaru nebo k prodejci domů, prověřte si VIN auta. VIN je něco jako rodné číslo auta, které o autě mnoho prozradí. Díky VÍN se můžete dozvědět, jestli jsou na motorovém vozidle nějaké závazky či exekuce, stav tachometru, záznamy o dopravních nehodách a další.

Ověření s odborníkem

Nestyďte se vyrazit prohlédnout si auto s někým, kdo autům rozumí a dokáže vám poradit. Technika jde neustále kupředu – věděli jste, že odborníci z automobilového průmyslu mohou využít rozšířené reality a vystavit vám i odborný posudek technického stavu vozidla?

Rozšířená realita se využívá při údržbě vozidel, vylepšování systému, oprav aut nebo autodiagnostice na dálku.


Kalkulátor pro nejlevnejší pojištění auta. Najděte to nejvhodnější pojištění v řádu minut!


Co kontrolovat?

Věcí, které na autě před koupí zkontrolovat, je opravdu mnoho. Ještě než do auta nasednete a užijete si zkušební jízdu, nechte si zvednout kapotu. Prohlédněte si motorový prostor, pokud není úplně čistý, je to dobré znamení. Zřejmě se před vámi nikdo nesnaží schovat únik kapalin.

Při samotné jízdě hlavně poslouchejte. Každé auto má trošku jiný zvuk, ale pokud si všimnete drhnutí, klepání nebo jiných podezřelých zvuků, něco je špatně. Při jízdě sledujte také stav kontrolek a otáčky.

Auto si také obejděte a zkontrolujte si lak na všech dílech. Všechny skla by také měla mít stejný kód, pokud nemají, byla měněna. Zaměřte se i na výfuk a zhodnoťte jeho barvu – měl by být šedý, pokud je vše v pořádku.

V interiéru auta se zaměřte na jeho vzhled, může vypovídat o opotřebení auta i najetých kilometrech. Prohlédněte si sedadla a opotřebení tlačítek, vyzkoušejte funkčnost veškeré elektroniky jako je rádio, navigace, stahování oken, zamykání, klakson, blinkry, zrcátka a další.

Závěrem

Jednoduše řečeno, v okamžiku, kdy se chystáte kupovat ojeté auto, nestyďte se pořádně si ho prohlédnout a šťourat se v podrobnostech. Nemusíte koupit první auto, které se vám na internetu líbilo. Dejte si na čas a vybírejte pečlivě.

Alena Mrvíková, SEO služby a copywriting

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články