4.1 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Z Prahy do stovky destinací, kam si zaletíte na víkend?

Redakční výběr

Už toho máte dost a chcete uniknout ze sevření koronavirových opatření a neustálých statistik prezentujících počty nemocných nebo zemřelých? Prostě vyrazte na víkend nebo na pár dní do některé z nových destinací, které jsou momentálně nabízené v rámci zimního letového řádu z Letiště Václava Havla v Praze. V nabídce je stovka přímých destinací, za pár hodin tak můžete být v Neapoli, v Barceloně nebo na Tenerife.

Do rodného města pizzy

Tam, kde se zrodil recept na pizzu? Stačí parkovat na letišti v Praze, o auto se zatím postarají profíci ze Smileparkingu, a během dvou hodin jste v Neapoli. Jih Itálie láká na skvělou pizzu Margheritu, která se peče ve městě od roku 1889 a od té doby uhranula doslova celý svět. Kromě pizzy stojí za vyzkoušení i další místní speciality. Své si užijí milovníci sladkého, Neapol je vyhlášená místní delikatesou, které se říká sfogliatella. Po kávě se hodí ještě vyzkoušet sladko-kyselý citronový likér Limoncello, který je i výtečným tipem na vánoční dárek stejně jako jiné výrobky z místních citronů.

Španělsko v předvánoční čas

Takřka žádní turisté a čerstvý přímořský vzduch? Do Barcelony můžete klidně vyrazit na prodloužený víkend! Ceník parkování na letišti je více než příznivý, obdobně jako ceny letenek, proto není důvod zůstávat v tuzemsku, kde je v plném proudu další vlna koronaviru. V Barceloně jsou naplánované letošní vánoční trhy od 27. listopadu a budou trvat až do 23. prosince. Jako obvykle bude trh Svaté Lucie se stánky před katedrálou ve starobylé gotické čtvrti Barri Gòtic.

Za slunečními paprsky na Tenerife

Zatímco Česko sužuje kromě další vlny koronaviru také inverzní charakter počasí, na Tenerife svítí slunce a panují příjemné teploty okolo 20 °C. Otužilci se mohou koupat, jinak je počasí vhodné pro procházky na pobřeží nebo putování po ostrově. Za návštěvu stojí Národní park Teide s nejvyšším vrcholem Španělska, do nadmořské výšky 3 555 metrů nad mořem se lze nadto dostat lanovkou přímo z parkoviště.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články