1.5 C
Prague
Pátek, 2 prosince, 2022

Strojírenství i kovovýroba jedou dál i napříč pandemii

Redakční výběr

Koronavirové šílenství je tu s námi už bezmála rok. I když to z počátku znamenalo mnoho omezení, nyní jsme se s omezeními naučili žít a fungovat. A to nejen lidé jako takoví, ale také společnosti, které se z prvotního šoku dávno vzpamatovaly a nyní látají díry, ke kterým během uplynulých měsíců došlo. Za poslední rok byly kromě cestovního ruchu a gastronomie zasaženy také obory jako kovovýroba a strojírenství, které se však ze všeho stihly hravě “oklepat” a nyní jedou dál i napříč stále ještě panující pandemii. 

Strojírenské veletrhy se stále nekonají

Samozřejmě mluvíme o společnostech, jako je například Steeltec. Nemáme na mysli veletrhy, které bohužel mají stále červenou kartu a musí vyčkávat, dokud jim nebude povolen opětovaný “vstup na hřiště”. Bohužel právě tuzemské veletrhy zaměřené na strojírenství a kovovýrobu evidují největší ztráty, jednotlivé podniky už pomalu látají tmavé měsíce a napravují škody. 

Aktuální pandemie ukázala mezery v systému

I když zejména první měsíce nebyly po stránce zisků a obecně fungování společností zrovna pozitivní, přesto platilo staré známé pořekadlo, že všechno zlé je pro něco dobré. Ukázalo se například, kde vězí mezery v systému, které by do budoucna mohly výrazně omezit fungování strojírenských nebo kovovýrobních podniků. Konkrétně bylo zjištěno, že je třeba efektivněji koordinovat a zajišťovat podporu technologií a produktů v těchto segmentech trhu. Jen to povede ke strategické soběstačnosti. 

Ukázalo se také, že je pro českou ekonomiku tvorba vlastních produktů s přidanou hodnotou klíčová. Stejně tak jsou klíčové i inovace, do kterých je zapotřebí investovat a které mohou dostat české strojírenství opět mezi světovou špičku. Pokud se tento účel nenaplní, minimálně dojde k zajištění stávající pozice na trhu.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články