4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Ochrana mazlíčků proti parazitům je důležitá po celý rok

Redakční výběr

Klíšťata a blechy nejsou jen nepříjemným problémem, který ztěžuje život mazlíčkům a jejich majitelům. Mohou být i zdraví nebo životu nebezpeční. Proto je nutné se před nimi řádně chránit a to samé provádět i u našich čtyřnohých kamarádů.

Jak je to s klíšťaty

Věděli jste, že až 30% klíšťat je nakažených nějakou nemocí? Může jít o boreliózu, encefalitidu, ehrlichiózu nebo babeziózu. Klíšťata číhají nejen ve vysoké neudržované trávě nebo v lese, ale můžeme je chytit třeba v městském parku nebo na louce. Naši mazlíčci jsou jimi ohrožení o to více. Odstranit klíště během procházky nebo těsně po ní je sice možnost, ale poměrně nepraktická a nespolehlivá. Nemusíme najít všechna klíšťata, obzvlášť u psů s hustou srstí. A pokud máme psa na zahradě, je jimi ohrožen nonstop. Už za pár hodin po přisátí může dojít k nakažení některou z nemocí. Navíc aktivita klíšťat nenastává jen v teplých dnech, ale už od 4°C.

A co blechy?

Blechy nemusí být jen záležitostí zanedbaných zvířat a majitelů nedodržujících hygienu. Můžete jim čelit kdykoliv. Stačí, když potkáte na procházce druhého zablešeného psa, nebo se psem navštívíte prostředí, ve kterém se blechy vyskytují. Samička klade velké množství vajíček a z pár přinesených blech může vzniknout invaze celé vaší domácnosti. Až 95% bleší populace se vyskytuje v prostředí, na zvířeti pozorujeme jen 5% z nich. Blechy sají krev, znepříjemňují život a mohou přenášet tasemnice. Bleší kousnutí může u citlivých jedinců vyvolat silnou alergickou reakci. Nejčastěji se vyskytují v kobercích, dekách, čalouněném nábytku a samozřejmě i ve zvířecích pelíšcích.

Jak se proti parazitům bránit

Pokud vás tyto informace trochu vyděsily, nemusíte hned začít panikařit. Stačí svého mazlíčka před napadením vnějšími parazity správně ochránit. K tomu existují speciální přípravky, jako je Fypryst. V podobě spot-on pipety je jeho aplikace jednoduchá a rychlá, stačí obsah ampulky vymáčknout na kůži mezi lopatkami zvířete. To je pak chráněno po dobu 4 týdnů proti klíšťatům a ještě déle proti blechám.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

2 COMMENTS

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články