4.8 C
Brno
Středa, 21 února, 2024

Výroba plastových polotovarů dodnes nemá konkurenci

Redakční výběr

PR články

Výroba plastových polotovarů si v posledních několika letech našla nejedno nepřítele. Ale ať jej nesnáší sebevíc, je nutno si přiznat, že plastové polotovary zatím nemají ve světě schopného konkurenta. Pro výrobu nezbytných, každodenních potřeb je tento materiál jednoduše nenahraditelný. Je totiž naprosto všude, od zdravotnictví až po potravinářský průmysl.   

Až překvapivě dlouhá historie 

Věděli jste, že první výroba plastových polotovarů se datuje až do devatenáctého století? Přesněji jde o rok 1855, kdy se jednomu anglickému hutníkovi, jménem Alexander Parkes, podařilo vytvořit umělou slonovinu, také známou jako parkesin. Ta se totiž zapsala do dějin jako úplně první plast. Pár let na to objevil i takzvaný syntetický plast neboli reaktoplast. Naplno se samotná výroba plastových desek rozjela až koncem první světové války. V této době se začaly objevovat i první verze vinylových plastů. V běžném životě se pak plastové desky používaly po druhé světové válce. 

Plast jako nepřítel přírody? 

Jak již bylo jednou zmíněno, plastové polotovary nejdou zrovna ruku v ruce s šetrností k přírodě. V zásadě je největším problémem tohoto materiálu hlavně doba jeho rozkladu. S touto komplikací souvisí také lidská nezodpovědnost. Sami se zamyslete, kolikrát jste v lese nebo někde v trávě narazili na prázdnou plastovou lahev. 

V některých případech to bohužel zašlo až do těch největších extrémů, což je jasně vidět například v oceánech. Zde lodě pravidelně odhazují plastové odpadky, které nejen, že zabijí nejedno zvíře, ale vytváří obrovský, plovoucí ostrov, jenž dnes velikostí připomíná stát Texas. Moderní výroba plastů ale využívá inovativní technologie, které jsou k přírodě mnohem šetrnější než dříve.

Je libo produkt přímo podle vašich představ? 

Spousta odběratelů používajících plastové výrobky jistě ocení, že plastové tyče a mnohé další produkty je už možné vyrobit přímo na míru. V Česku se plastikářskou výrobou také živí už několik desítek firem a všechny přáním svých zákazníků vychází jednoznačně vstříc. 

Obvykle poskytují také poradenský servis a jsou ochotni vám pomoci přetvořit všechny vaše vize.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

Redakce doporučuje

Kontakt

Provozovatelem všech webů je
Ing. Vítězslav Kotík, MBA
U Michelského mlýna 1535
Praha 4
140 00

IČO: 42143659
DIČ: CZ7211162761

Bankovní spojení:
2001807788/2010
IBAN: CZ12 2010 0000 0020 0180 7788
SWIFT: FIOBCZPP
Kontaktovat nás můžete na mailu:  
Redakce: info@press-media.cz

Všechny další frekventované otázky jak služba funguje a jak provést objednávku naleznete zde.