4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Zápis do školky aneb co musí dítě při nástupu do školky umět

Redakční výběr

Zápis do školky je stresujícím momentem nejenom pro děti, ale pro také rodiče. Každý otec i matka chtějí pro své ratolesti zajistit to nejlepší místo v mateřince, protože právě v mateřské škole dochází k prvotnímu rozvoji přirozeného talentu a povahových vlastností. Zápis do školky se určitě nevyplatí podcenit. Co by mělo dítě při nástupu do mateřinky umět, aby bylo bez problému přijato?

Co o zápisu do školky rozhoduje?

Zápis do školky zásadním způsobem ovlivňují 3 kritéria. Tím asi nejpodstatnějším je místo trvalého bydliště, následuje věk dítěte a posledním faktorem přijetí dítěte do školky je absolvované povinné očkování. Samozřejmě mají přednost všechny děti bydlící ve spádové oblasti mateřinky a ty v předškolním věku. Pokud se vaše dítě v této skupině nenachází, nemusíte si zoufat, protože se můžete obrátit na soukromou mateřskou školku. Školka Dubeč nebo školka Praha 9 stále nabízejí volná místa.

V čem soukromé mateřské školky vynikají?

Nesmírnou výhodou soukromé mateřinky je důraz na individuální vzdělávání. Zápis do mateřské školky sice může být o něco náročnější, ale vašim dětem bude poskytnuta maximální péče a bude kladen důraz na rozvoj přirozeného talentu. Školka Letňany nebo školka Praha 4 má připravené speciální akční a vzdělávací programy, které jsou vytvořeny za účelem rozvoje talentu. Děti se účastní výletů za poznáním, chodí na cirkusová vystoupení nebo na výlety za zvířátky.

Potřebujete noční hlídání?

Soukromá mateřinka navíc nabízí i možnost nočního hlídání nebo hlídání o víkendech pro případ, že potřebujete nutně odcestovat na služební cestu. V dnešní době bývá pro některé rodiny těžké sehnat narychlo hlídání, protože prarodiče většinou pracují i v důchodovém věku a sami mají starostí více než dost. Nemusíte se zdržovat ani s dopravou dítěte z a do školky, protože pracovníci mateřinky vše zajistí úplně sami.

Školka Modřany poskytuje všem dětem skvělé prostředí k osobnímu rozvoji a také k odpočinku. Chcete dopřát své ratolesti to nejlepší předškolní vzdělání? Zapište jej do soukromé mateřské školy. 

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články