4 C
Prague
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Jakou podlahovou krytinu vybrat do kuchyně?

Redakční výběr

Podlaha v kuchyni musí být odolná vůči mechanickému poškození, protože kuchyň patří k nejvíce namáhaným prostorám v celé domácnosti. Měla by vydržet vodu, pády předmětů a zároveň plnit estetickou funkci. Poradíme vám, jakou podlahu vybrat právě do vaší kuchyně.

Kuchyň vyžaduje odolné podlahové krytiny

Snem každé hospodyňky je krásná a čistá kuchyně. Zvláště v moderních interiérech, kde je kuchyně propojená s jídelnou a obývacím koutem, je vyžadováno optického sjednocení podlahové krytiny, ideálně zvolení jednoho materiálu.

Jaký materiál ale vybrat, aby ladil s kuchyní a ostatním vybavením interiéru, odolával vysokému zatížení, pádu ostrých předmětů a zároveň poskytl příjemné teplo od nohou? Dříve jsme měli na výběr z PVC nebo dlažby. Stačilo si určit, zda dáte přednost nesmrtelnému studenému přírodnímu materiálu nebo teplejší umělé podlahové krytině. Tato doba už je naštěstí minulostí a my si můžeme vybírat z moderních podlahových krytin, které nabídnou ještě lepší funkce.

Vinyl je dnes naprostou klasikou

Naši specialisté z firmy Podlahy Praha dobře vědí, že vinyl je sázka na jistotu. Vinylové podlahy totiž vynikají odolností proti opotřebení i nárazu. Přitom jsou velmi snadné na údržbu. Obvykle stačí čistá voda.  To jsou nesporné výhody vinylových podlah. Přidává se k nim měkký, pružný povrch, který je příjemný pro bosou nohu, ale neklouže. Podlahy z vinylu jsou kromě toho také velmi odolné vůči vlhkosti. Zvládnou vytečenou myčku i rozlitou sklenici vody.

Moderní elastické podlahy

Velmi oblíbené jsou v kuchyních a zátěžových místnostech také elastické podlahy. Ty mají velmi příjemný povrch na dotek. Neobsahují PVC, chlor, změkčovadla, halogeny či těžké kovy a jsou vyrobené z recyklovatelných surovin. Jsou rovněž voděodolné a lehce se čistí, k údržbě stačí jen voda. Nespornou výhodou u ekologických podlah je jejich antibakteriální, antistatický povrch. Zákazníci firmy Podlahy Praha volí elastické podlahy i do ostatních místností v domě, protože jsou odolné také vůči poničení, poškrábání, nárazům a zvládnou i působení chemikálií.

I v kuchyni lze použít laminát

Laminátové podlahy jsou stále oblíbené podlahy u mnohých zákazníků. Proto výrobci neustále pracují na jejich zdokonalení. Dlouho platilo, že laminátové podlahy nejsou vhodné do vlhkých prostor. Nové technologie ale otevřely laminátovým podlahám možnost použití i do kuchyní a dokonce koupelen. Speciální povrchová úprava bočních spojů z nich učinila voděodolné krytiny. Před průnikem vody a vlhkosti je přitom chrání stoprocentně a dlouhodobě.

Pomůžeme s pokládkou podlahových krytin

Nemůžete se rozhodnout s výběrem vhodné podlahové krytiny do vaší kuchyně? Obraťte se na naše specialisty z Podlahy Praha. Podívejte se do vzorníku našich podlahových krytin a nechte si poradit s výběrem právě pro váš typ interiéru. Pomůžeme vám také s pokládkou podlahových krytin a doporučíme správnou údržbu.

- Reklama -aktualita

Mohlo by vás zajímat:

- Komerční sdělení -PR články

Redakce doporučuje

PR články